En iyi belgesel siteleri

Belgeseller televizyon seyircisinin en keyif aldığı programlardandır. Taraflı tarafsız herkesin ilgisini çeker. Özellikle son yıllarda görüntü teknolojilerinin gelişmesi, çeşitli ulaşım yollarının gelişmesi belgesel kalitesini arttırmıştır. Belgeselde konu sınırlaması yapmak zordur. Yaşamla ilgili her konuda belgesel yapılabilir.

Belgesel Türleri ve Çeşitleri

Hayvanlar alemi, bilim, tarih, doğa, biyografik belgesel türleri en yaygın olan konulardır. En iyi yerli belgesel siteleri kategorisinde aklıma 2 site geliyor. Sadecebelgesel.com ve belgeselmi.com

Yerli ve Yabancı Belgesel siteleri

Türkiye’de çok iyi gezi blogları seyahat siteleri bulunmaktadır. Amatör bir ruhla profesyonel olarak hazırlanan sitelerde belgesel tadını vermektedir.

Şimdiye dek takip ettiğim kaliteli en iyi yabancı belgesel siteleri: nationalgeographic, discovery channel, documentary24.com, documentarystorm.com, topdocumentaryfilms.com, freedocumentaries.org, documentary.net ve en geniş online belgesel sitelerinin arşivinin bulunduğu openculture.com/free-documentaries-online önerebilirim.