Hakkımızda

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Hakkımızda” i_icon_fontawesome=”fa fa-copyright” i_color=”custom” color=”chino” style=”dotted” border_width=”3″ add_icon=”true” i_custom_color=”#bc8f33″][vc_message message_box_color=”mulled_wine” icon_fontawesome=”fa fa-bookmark-o” css=”.vc_custom_1467643103667{background-color: #e7df9c !important;}”]Blogumuz notdefterlerimize yazdığımız kıymetli notları, internette paylaşmak amacıyla ortaya çıkmış bir blog yazma fikridir. Niyetimiz, sayfamıza gelen ziyaretçilerin kıymetli zamanlarını boşa geçirmeyeceği not alarak okuyacağı, dinleyeceği, izleyeceği ve yazabileceği içerikler üretebilmektir.

Notdefteri sosyal medya, internet ve teknoloji alanlarında ülkemizde ve dünyada gelen bilimsel ve teknolojik gelişmeleri, topluma yansımalarını takip ve analiz eden bir platformdur.

Notdefteri, hızına yetişemediğimiz bilimsel ve teknolojik gelişmeleri anlatırken maddî, manevî, kültürel değerlerimizin farkına varılması ve yaşatılması, örf, âdet ve geleneklerimizin genç nesillere aktarılaması için gayret sarf eden bir blog sitesidir.

Notdefteri.net, bilim, kültür, tarih, islâm, keşfet, fikir, eleştiri, eğitim, rehberlik alanlarında yorum yapan güncel blog defteridir. Aynı zamanda sosyal medya, internet ve teknoloji alanlarında ülkemizde ve dünyada meydana gelen önemli bilimsel ve teknolojik gelişmeleri, topluma yansımalarını takip ve analiz eden bir platformdur.

Gün geçtikçe gelişen kaliteli içeriği, sahip olduğu değerli okuyucuları ve yazarları ile genel kültür alanında ilgiyle takip edilen bloglardan biridir. Notdefteri, hızına yetişemediğimiz bilimsel ve teknolojik gelişmeleri anlatırken maddî, manevî, kültürel değerlerimizin farkına varılması ve yaşatılması, örf, âdet ve geleneklerimizin genç nesillere aktarılaması için gayret sarf eden bir web sitesidir.

İnternette kaliteli içerik ve faydalı bilginin mumla arandığı bir dönemdeyiz.  İnternette tık savaşları uğruna neler yaşandığını anlatmıştık. İnşallah Allah’ın izniyle istifade edilen hayırlara vesile olabilecek bir mecra haline geliriz.[/vc_message][vc_toggle title=”Misyonumuz” style=”square” color=”chino” size=”sm” el_id=”1454241229445-3e622cac-b716″ css=”.vc_custom_1454326046022{background-color: #e7df9c !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}”]

Notdefteri.net olarak bilginin açık, şeffaf ve özgür bir şekilde paylaşılmasından yanayız. Bilgilerimizi, öğrendiklerimizi paylaşmalıyız. Bu fani dünyada hepimiz geçiciyiz. Kimse bilgilerini mezara götüremez. Kaldı ki, bilgi dünyada paylaşıldıkça artan tek şeydir. İnsanlara yardımcı olun, sorularını cevaplayın, bilmiyorsanız araştırıp öğrenip cevaplayın ve kendinizi geliştirin. Bir bilgenin “Ben en çok başka insanların sorularını cevaplarken öğrendiğimi çok iyi biliyorum.” sözünü unutmayın!
Hiçbir zaman bilginizle, öğrendikleriniz böbürlenip, kibirlenmeyin. Kendinizi yeterli bulmayın. Çünkü bilgi, ilim, teknoloji sürekli gelişmektedir. Kibir ve gurur sahibi olup övgüye mazhar bir insan olduğunuzu düşünürseniz asla mesafe katedemezsiniz. Hiç kimseyi çalışmalarından, emeklerinden ötürü küçümsemeyin, hayallerinden dolayı ezmeyin, kıyasıya eleştirmeyin. Yapıcı, ılımlı, olumlu olarak yaklaşın ve gerekiyorsa yol gösterin, rehberlik yapın. Şu fani dünyada hayatta kalacak son bilge (artık her kimseniz: doktor/hakim/öğretmen/esnaf/bilişimci/amir/memur vb.) asla siz olmayacaksınız, bunu unutmayın.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”İletişim” i_icon_fontawesome=”fa fa-comments” i_color=”custom” color=”chino” style=”dotted” border_width=”3″ add_icon=”true” i_custom_color=”#bc8f33″][contact-form-7 id=”1535″][/vc_column][/vc_row]

Yorumlar