Kategorilerine göre en iyi blog siteleri

blog-siteleri
Kategorilerine göre en iyi blog siteleri

Blogların ve blog yazarlığının önemine daha önce değinmiştim. Artık kişisel blogların da birer marka haline geldiğini görmekteyiz. Türkiye’de farklı kategorilerde kaliteli birçok blog sitesi bulunmakta. Birbirinden değerli içeriklerin yer aldığı blogları kategorilerine göre listelemeye çalıştım.

Bünyamin Kapıcıoğlu nâmı diğer Hızlı Adam burada Fırat Demirel de şurada blog listemesi yapmıştı. Bunlara benzer listeleri biraz daha detaylandırıp kategorilere ayırdım.

Kişisel Teknoloji Blogları

Teakolik (http://www.teakolik.com)

AOrhan Blog (http://www.aorhan.com)

Hasan Yalçın (http://www.hasanyalcin.com/)

Simtoalev – http://www.simtoalev.com/

Erol Dizdar – http://www.eroldizdar.com/

Melih Bayram Dede (http://www.melihbayramdede.com/)

Ahmet Alpat – http://blog.ahmetalpat.com/

Ömer Ekinci (http://www.omerekinci.com/)

Burak Avcı – http://www.burakavci.com.tr/

Yakuter – http://www.yakuter.com/

Uygun Bodur – https://medium.com/@uygunbodur

Özgür Çetin – http://www.ozgurcetin.com.tr/

Mert Bulan (http://mertbulan.com)

İlker Çay – http://www.ilkercay.com/

Kabataslak – http://www.kabataslak.net/

Yemre – http://yemre.com/

Mustafa Uysal – http://blog.uysalmustafa.com/

Kişisel Pazarlama Blogları

Hasan Başusta (http://www.hasanbasusta.com/)

Aykut Aslantaş – http://www.aykutaslantas.com/

Temel Aksoy (http://www.temelaksoy.com/)

Fundalina (http://www.fundalina.com)

Ümit Büyükyıldırım (http://www.umityildirim.com)

Ahmet Durmuşoğlu – http://www.ahmetdurmusoglu.com/

İlyas Teker – http://ilyasteker.com/

Ali Erkurt – http://alierkurt.com/

Fikir Atölyesi – http://www.fikiratolyesi.com/

Bu ne be – Deniz Utku – http://bunebe.blogspot.com.tr/

Melih Güney – http://www.melihguney.com/

Salim Kadıbeşegil (http://www.salimkadibesegil.com/tr/)

Damla KARAMAN (http://www.damlakaraman.com.tr/)

M. Yalçın Parmaksız – http://www.myparmaksiz.com/

Fozdemir Blog (http://www.fozdemir.com)

İsmail Hakkı Polat (http://ismailhpolat.com/)

Kişisel Pazarlama – http://www.ugurugurcan.com/

Serhan Yıldız (http://www.serhanyildiz.net.tr)

Hasan Yasin Türkyılmaz – http://ben.hyturkyilmaz.com/

Haydar Özkömürcü – http://hozkomurcu.com/

Farketing – http://www.farketing.com/

Muhammed Tüfekyapan – http://muhammedtufekyapan.com/

Ayhan KARAMAN (http://www.ayhankaraman.com)

Berkan Bağcı – http://berkan.org/

dijital karalama defteri (http://www.mridvano.com/)

Dijital Pazarlama ve İnfografik (sibelhos.com)

Ahmet Beliktay (www.ahmetbeliktay.com)

Okan Yüksel Blog (http://www.okanyuksel.com)

Berat Balki – http://beratbalki.com/

Ozan İlginoğlu (http://www.ozanilginoglu.com)

Ali Yıldırım – http://www.alyldrm.com/

Selim Tuncer (http://www.selimtuncer.blogspot.com)

Dijital Pazarlama – http://www.alayonay.com/

Girişimcilik Blogları

Sina Afra (http://www.sinaafra.com/)

Ekim Nazım Kaya (http://ekimkaya.com/)

Burak Büyükdemir – http://www.burakbuyukdemir.com/

Serkan Ünsal – http://serkanunsal.com/

Atıf Ünaldı – http://atifunaldi.com.tr/

Cem Sertoğlu – http://csertoglu.typepad.com/

Erdem Yurdanur – http://erdemyurdanur.com/

Hakan Baş – http://www.hakanbas.com/

Reyhan Çepik – http://www.vadidekireyhan.com/

Özgür Alaz – http://ozguralaz.com/

Mustafa İçil – http://www.mustafaicil.com/blog/

Sinan Yorulmaz – http://sinanyorulmaz.com/

Selçuk Saraç – http://selcuksarac.com/

Ersan Özer – http://ersanozer.com/

Ziya Boyacıgiller – http://ziyaboyacigiller.blogspot.com.tr/

Hasan Yaşar (http://www.hasanyasar.com)

Çağlar Erol – http://www.caglarerol.com/

Serkan Bolat – http://serkanbolat.com/

Devrim Demirel – http://www.devrimdemirel.com/

Kişisel Bloglar

M. Serdar Kuzuloğlu (http://www.mserdark.com/)

Kelimeler Benim (http://www.kelimelerbenim.com)

Egonomik (http://www.egonomik.com)

Oğuz Veli Yavaş (http://oguzveliyavas.com/)

Usluer (http://www.usluer.net)

Sunipeyk – http://www.sunipeyk.com/

Hakkı Ceylan – http://www.hakkiceylan.com/

İçimdekiler – Erdal Kaplanseren – http://www.icimdekiler.com/

Suskumru – http://www.suskumru.com/

Bolkafein – http://www.bolkafein.com/

Fırat Demirel – http://firatdemirel.com/

Blog Hocam – http://bloghocam.blogspot.com/

Etkili Yazar – http://www.etkiliyazar.com/

Kadir Durukan – http://www.kadirdurukan.com/

Burak Oran – http://wpmavi.com/

Sami Eyidilli – http://samieyidilli.com/blog/

Kedi Dedi – http://www.kedidedi.com/

Mustafa Alnıak – http://www.mustafaalniak.net/

Anarchi – http://www.anarschi.com/

Ramiz TAYFUR – Kişisel Blog (http://www.ramiztayfur.com)

Picardes (http://picardes.com)

Burak.com – http://www.burak.com/

Arslania – http://www.arslania.com/

Spaksu Blog (http://www.spaksu.com)

Timur Demir – http://www.timurdemir.com.tr/

Alphan Manas (http://www.alphanmanas.com/)

Güneşin Tam İçinde (http://www.gunesintamicinde.com)

Keşfet! (http://www.buyukgokcesu.com/)

Kıvılcım İstanbulluoğlu – http://istanbulluoglu.com/

Erdem Cırık (http://www.erdemcirik.org/)

Gökhan Tekin – http://www.bloggokhantekin.com/

Blografi – http://www.blografi.net/

Ayhan Korkmaz – http://ayhankorkmaz.net/

Mehmet Cabar – http://www.mehmetcabar.com/

İlkay İlknur (http://www.ilkayilknur.com/)

Coşkun Taşdemir – http://coskuntasdemir.net/

Pazarlama Blogları

Dijital Ajanslar (http://www.dijitalajanslar.com)

Pazarlamasyon (www.pazarlamasyon.com)

Digital Age – http://www.digitalage.com.tr/

Campaigntr – http://www.campaigntr.com/

Mediacat Online – http://www.mediacatonline.com/

Marketing Türkiye – http://www.marketingturkiye.com.tr/

Hızlı Adam (http://www.hizliadam.com)

Netvent – Inbound Pazarlama (http://netvent.com/blog)

MarkaFikirleri (http://markafikirleri.com/)

Evenmag – http://www.evenmag.com/

OnlinePazarlama.Co (http://www.onlinepazarlama.co)

Pazarlama Blogu –   bigumigu (http://bigumigu.com/)

Pazarlama İletişimi (http://www.pazarlamailetisimi.com)

Yenizengin.com – Hakan Akben (http://www.yenizengin.com)

Brand Talks  –  http://brandtalks.org/

World of Direct Selling (http://www.worldofdirectselling.com/)

comTalks (http://www.comtalks.com)

Adamlar Yapıyor – http://www.adamlaryapiyor.com/

Reklam insanı (http://www.reklaminsani.com/)

Kreatif Direktör (http://www.kreatifdirektor.com)

Dijital Pano (http://dijitalpano.wordpress.com/)

Aristolog (http://www.aristolog.com)

SEOArsiv.Com – SEO , Seo uzmanı , Seo Danışmanlığı (http://seoarsiv.com)

Teknoloji Blogları

WebMasto (http://www.webmasto.com)

TechnoLogic (http://www.technologic.com.tr)

Turkcell Blog – http://blog.turkcell.com.tr/

Elma+Alt+Shift (http://elmaaltshift.com/)

TKNLJ (http://www.tknlj.com/)

Teknolog.com (http://www.teknolog.com/)

Dünya Halleri (https://www.dunyahalleri.com/)

iPhoneHaber (http://www.iphonehaber.net)

Teknolojio (http://teknolojio.com)

Dijital Çağın Tuş Beyinlisi (http://www.tusbeyinli.com)

Kafa Tech (http://www.kafatech.com)

Webeyn (http://www.webeyn.com)

Deli penguen (http://www.delipenguen.com/)

TeknoKenar (http://www.teknokenar.com)

Alem-i Cihan (http://www.alemicihan.com)

Hedef Bilgi Toplumu – http://www.hedefbilgitoplumu.com/

E-ticaret Blogları

Uğur Özmen http://ugurozmen.com/

E-ticaret Mag (http://eticaretmag.com/) 

Hakan Yalçın – http://www.hakanyalcin.net/

Mahir Erkan – http://interneticaret.blogspot.com.tr/

Samet Egesoy – http://www.sametegesoy.com/

E-ticaret blogu – http://interneticaret.blogspot.com.tr/

Sosyal Medya Blogları

Sosyal Medya Haber (http://www.sosyalmedyahaber.com/)

Sosyal Sosyal (http://sosyalsosyal.com)

VUUB (http://www.vuub.net/)

Reklam Alemi (http://reklamalemi.tumblr.com/)

Instagram Türkiye (http://www.instagramtr.net)

Connected VivaKi (http://www.connectedvivaki.com/)

Sosyal Medyal (http://www.sosyalmedyal.com)

Sosyal Medya Port (http://www.sosyalmedyaport.com)

İnfopik (http://www.infopik.com)

Mümin Erakbaş (http://blog.erakbas.com/)

Bilim-Kültür-Sanat-Edebiyat-Tarih Blogları

5 Harfliler – http://www.5harfliler.com/

Yedikıta – http://yedikita.com.tr/

Yedigün yazıları – http://yedigunyazilari.blogspot.com.tr/

Serbestiyet – http://www.serbestiyet.com/

İnsan ve Hayat – http://insanvehayat.com/

Mahfiegilmez –  http://www.mahfiegilmez.com/

Az Şekerli – http://azsekerli.com/

Sabit Fikir – http://www.sabitfikir.com/

Genç Dergi – http://www.gencdergisi.com/

Suffagah – http://suffagah.com/

Sanatblog – http://www.sanatblog.com/

Okuryazar TV – http://www.okuryazar.tv/

Birparagraf – http://birparagraf.com/

Dakika – http://dakika.org/

Egoist – http://egoistokur.com/

Dünyabizim – http://www.dunyabizim.com/

Mürekkep – http://www.murekkephaber.com/

Edebiyatdefteri – http://edebiyatdefteri.com/

blog-nedir
En iyi Bloglar listesi

Listeye eklemeyi unuttuğum kıymetli blog yazarları darılmasın. Hepsinden ayrı ayrı özür dilerim. Feedly ve Evernote’da takip ettiğim tüm blog listelerimi boşalttım 🙂 Eklemek istediğiniz olursa yorumda belirtirseniz listeyi zamanla güncellerim.