notdefteri_mini
Notdefteri’nin Hikayesi

Kendimi bildim bileli[ilkokul çağlarından itibaren – 1990] not tutuyorum. Malesef bu beceriyi tuttuğum not defterlerini saklarken gösteremiyorum. Halbuki o yaşlarda/yıllarda yazılan notlar olsaydıda okusaydık keşke…

Okuduğum kitaplar, dergiler, tuttuğum uzun/kısa notlar, gezip gördüğüm yerler, yaşadığım hadiseler, internette dolaşırken aldığım notlar o kadar çok birikti ki artık bunları blog sitesinde yazmaya karar verdim. İsim düşünürken aklıma tuttuğum not defterleri geldi. Domain adına “notdefteri” olarak karar verdim. Güzel bir alan adıydı. Satın almak istediğimde bütün uzantılarının dolu olduğunu gördüm. İş, okul yoğunluğu derken blog yazma ve internette not defteri tutma fikrimi uzun bir süre 10 yıl kadar (: erteledim.

 

Ertelesemde ara ara .com ve .net uzantılarını kontrol ediyordum. Geçtiğimiz yıl .net uzantısına girdiğimde satılık olduğunu gördüm. Sahibi Hasan Bey, temiz yürekli bir yurdum insanı. Fiyat konusunda konuşup anlaştık. Anlayışı için burdan tekrar teşekkür ediyorum. İşte blog yazma ve internette notdefteri tutma niyetimizi böylece gerçekleştirmiş olduk çok şükür. İnşallah hakkımızda kısmında belirttiğimiz hedefleri gerçekleştirebiliriz.

notdefteri-hikayesi
2015 notdefterimiz, yeri geldikçe burada 2015’te tuttuğumuz notları yazacağız inşallah…