Notdefteri.net
Not Defteri Eğitim, Bilim, Tarih, İslâm, Kültür-Sanat, Rehberlik ve Kişisel Gelişim konularında içerik yayınlayan bilgi blogudur.

Adalet neydi?1 dk okuma süresi

0 113

Adalet neydi?

Nedir adalet? tanımı yapılabilir mi? herkes için eşit mi? sağır mı? dilsiz mi? topal olduğu için ağır işleyen ancak birgün gelip hak sahibine hakkını veren mi? Adalet neydi?

İlkokulda kokulu silgisi ve 24’lü pastel boya takımı olanlar vardı.Bir de önlüğü yırtık olanlar … Kırmızı çoraplı,havalı kızlar bir kız vardı mesela.Bütün sınıf o kızı seviyorduk.Evden ekmek arası peynir getirenlerimiz vardı.

Çikolata yiyenler ve çikolata tadını bilmeyenler … Çöp kutusunun etrafında konuşanlar falan.Sonra bir arkadaşım vardı,epey fakirdi.Önlüğünün içine kazar giyiyordu,montu yoktu.Okuldan mont dağıttılar montu olmayanlara… Bot falan da verdiler.Bütün sınıfın önünde adları okundu,botları ve montlarını aldılar. Çocuktuk anlamıyorduk.Bu işte bir kötülük,bir çocuğun onurunun çiğnenmesi vardı.

Evet,Eğitimci olmalarına rağmen o günlerde bizim öğretmenlerimiz bunu düşünememişti.İlerde öğretmen olursanız siz düşünün mesela.Dünyada adalet yok demek kolay,adaleti belirleyenler biraz da biz değil miyiz? Adalet sendin. Sahi neydi adalet?

“Dönüp Dolaşıp Bulamadığımız Şeydir Belki de Adalet”

Konuyla İlgili:  Kurtlar vadisi ömer baba emin olcay neden diziden ayrıldı?

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.