Notdefteri.net
Not Defteri Eğitim, Bilim, Tarih, İslâm, Kültür-Sanat, Rehberlik ve Kişisel Gelişim konularında içerik yayınlayan bilgi blogudur.

Benim kahramanım herkese yeter

Gerçek kahramanımız

0 41

Ağlayasım var

Durasım yok… Çıkıp başka diyarlar keşfedesim var.. Belki de başka bir dünya! İnsanlardan kaçasım var, tek bir insan bile göresim yok!! Dizlerimi karnıma çekip sarılasım var soğuk gölgeme.. Kapatasım var tüm ışıkları, kendimi karanlığın kollarına atasım var.. Bağırasım var! Tüm susmalarımla bağırasım… Ağlayasım var, tüm gülmeleri yerin dibine gömecek bir ağlayasım…

Etrafımda  tek tük insanlar… Kaçıyoruz sanki hepimiz birbirimizden.. Aslında hepimizin kanayan  yaraları var ve hepimiz dermana muhtaç yatıyoruz yarınlara.. Mucizeler bekliyoruz mesela… Kalbimize dokunacak tek bir dokunuşa  hasretiz.! Hasretle harmanlanmış  iç çekişlerimiz mevcut. Kısacası hepimizin durumu aynı esasında. Ve, yapacak bir şeyimiz yok gibi..

Gerçek Kahraman

Bazen kaçıyoruz kitapların engin esrarına; kapılıp gidiyoruz kendi diyarımızdan  başka diyarlara… Fakat, kısa sürüyor yolculuklarımız, bitiyor en nihayetinde  kitaplar ve bizler veda ediyoruz bizim için hiç ölmeyecek kitap kahramanlarına.. Ve sonra gerçek bir kahraman istiyoruz, gerçek dünyamıza… Bizi anlayan.. Bizi bilen.. Bizi bizden iyi bilen..Bizi geliştiren.. Bize her an destek olan..Ama nerede, ama kim??!! Bunları çok düşündüm.. Kaç kişide yanıldım… Ve kaç kişide inancımı yitirdim.. Ama, pes etmedim!!!

 Benim kahramanım herkese yeter

Pes etmek bir  müslümana yakışmaz zaten.. Ben  hep umut ettim. Az da olsa, çok da olsa umut ettim! Ve sonunda buldum… Elhamdülillah ki buldum..Kim mi?! Peygamberimiz Hz.Muhammed(sas)! O’ndan başka kim olabilir ki zaten?! O çok iyi bir kahraman.. Beni benden kurtarıyor mesela.. Sonra… Sonra, çok ders veriyor bana, çokça nasihat.. En önemlisi de, bana sevgiyi öğretiyor, sevmeyi, hissetmeyi, umut etmeyi, inanmayı, başarmayı.. Eğer sen de hala arıyorsan ve bulamadıysan o hayatına güneş olacak kahramanı inan bana benim kahramanım herkese yeter!

 

Konuyla İlgili:  Bediüzzaman Hazretlerinin Değişmez Virdi: Sekine

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.