Notdefteri.net
Not Defteri Eğitim, Bilim, Tarih, İslâm, Kültür-Sanat, Rehberlik ve Kişisel Gelişim konularında içerik yayınlayan bilgi blogudur.

Bu mesajı 10 kişiye gönder yalanı3 dk okuma süresi

0 1.448
Son yıllarda sayıya ve paylaşmaya dayalı dini duyguları sömürmeye çalışan art niyetli mesajlar o kadar çok yaygınlaştı ki.. Özellikle sosyal medya ve whatsapp’ın hayatımıza girmesinden sonra yalan yanlış mesajlar havada uçuşur oldu. Malesef bunları paylaşıyorsak bu terbiyesizlerin ekmeğine yağ sürmüş oluyoruz.
Müslüman olarak doğru ile yanlışı, hak ile batılı birbirinden ayırmak zorundayız.
Bu tehlikeli mesajlardan biri hicri takvime göre girmediğimiz bir ay hakkında girmiş gibi mesaj atmak örneğin:
“Bugün rebiülevvel ayına girdik Peygamber efendimiz (s.a.v) bu ayda dünyaya gelmistir. 30 u ise regaip kandilidir. Peygamber efendimiz buyuruyor ki: “kim bu aya girildigini birbirine haber verirse onu cennetine alması için kıyamete kadar Allaha dua edecegim”
Öyle saçma sapan ipe sapa gelmez mesajlar var ki: “Bu mesajı 10 kişiye gönder , gönderdikten sonra 15 dakika içerisinde mucize göreceksin.. Yalannn .. Aman Dikkatttt …” Sakın ama sakın itibar etmeyin arkadaşlar. 

Bu tehlikeli mesajlardan bir diğeri bu mesajı şu kadar kişiyle paylaş sonucu bekle!

Bu mesajı 10 kişiye gönder , gönderdikten sonra 15 dakika içerisinde mucize göreceksin.. Yalan Aman Dikkat, Kanmayalım!
 

Tuzak kuruyorlar

 Lâkin bilmiyorlar ki Hz. Allah tuzakların hayırlısını kurar ve tuzak kuranların en hayırlısıdır. Biz müslümana elimizden gelen her türlü önlemi almak ve tevekkül etmek düşer. Çok önemli ve çok tehlikeli bir konu , lütfen uyanık olalım.
 
Bir çok kere üzerinde “en az 10 kişiye bu mesajı gönder , gönderdikten sonra 15 dakika içerisinde mucize göreceksin ” diyen mesajlar aldık.
 
Bu gelen mesajların nereden geldiğini hiç düşündünmü. Nereden geliyor nereye gidiyor. Ve bunu göndermekten maksat nedir. Ve hangi ülkeden türemiştir. ?
Bu yüzden dikkatinizi bu konuya çekmek istedim.
 
İsrail Telavivde basılan News isimli gazetede bir baskısında ” islamı nasıl küçük düşürürüz. Sonra nasıl İslama hükmedebiliriz. ” başlığı altında şöyle yayınlanmış.
 

Bu bölüme dikkat edin!

 
” İsrail’de din işleri uzmanı Henri Luiz şu açıklamaları yaptı;
  • ⚊Bizim gece gündüz watsab üzerinde İslamı müslümanların gözünde küçük düşürmek için ciddi bir şelilde çalışan yardımcılarımız vardır.
  • ⚊ Ve devam ediyor , biz Arapça Türkçe hintçe ve farsça ve dünyada müslümanların konuştuğu bütün dillerde beyanatlarda bulunuruz.
 
Bu mesajlarda “Kur’andan gerçek ayetler, hadisler ve Müslüman din alimlerinin gerçek sözlerini” yazar sonundada bu mesajı en az 10 kişiye gönder deriz.
  • ⚊Şayet bu mesajı en az 10 kişiye gönderirsen 15 dakika içerisinde bir mucize göreceksin , bu konu tecrübeyle sabit ve kesindir deriz.
  • ⚊Özellikle zamanı kısa bir zaman için sınırlarızki Müslüman ne bir mucize nede hiç bir şeyin olmadığını görsün.
Konuyla İlgili:  Tekellüf ne demek?
Ve anlasınki ne kur’andan ne hadislerden ve nede din alimlerinin söylediği şeyler sadece hurafeden ibaret. Hepsi aldatma hepsi serapmış desin.
  • ⚊Böylece zaman zaman bu tarz mesajları tekrar tekrar göndeririz. Bu tekrar neticesinde müslümanların imanını zayıflatırız.
Bu şekilde müslümanların dini hayatında islâmi inaçlarında sarsıntı meydana getirerek onları dinlerinde hayal kırıklığına uğratırız. Artık anlarlar ki dinleri onlara aldatma ve seraptan başka bir şey vermiyor. İşte bu şekilde müslümanları kontrol altına alabiliriz.
 
İşte bundan dolayı Müslüman kardeşim bundan sonra sana gelecek bu tarz mesajları imha et ve kimseyle paylaşma. Bu konuyu müslümanları uyarmak için gönderebilirsin. Dinimiz hürafe, bidat ve yalan üzere değildir. Sosyal medyada[facebook, twitter, instagram] whatsapp’ta bu tür mesajlara ve paylaşımlara itibar etmeyelim. Gönderen arkadaşları da uyaralım.

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.