Notdefteri.net
Not Defteri Eğitim, Bilim, Tarih, İslâm, Kültür-Sanat, Rehberlik ve Kişisel Gelişim konularında içerik yayınlayan bilgi blogudur.

Güzel kadın…4 dk okuma süresi

Kadınlara bunu yapmayın!

0 306

Kadınlar güzel olmak zorunda mıdır?

Kadınların makyajına, saçına, kıyafetine, topuklu ayakkabısına laf edenlere istinaden kimsenin kadınları eleştirmeye hakkı yok..

Çünkü;

Siz hiç bir kadının başarısına yazılmış şiir okudunuz mu? Ya da zekâsına söylenmiş bir şarkı dinlediniz mi?

Peki Çirkin bir kadına aşık olan yakışıklı bir adamın olduğu film izlediniz mi? Başarısına aşık olup bir kadınla evlenen adam gördünüz mü?

Dr. Roze clinic

Hayır!!

Çünkü hep kadının güzelliği uğruna yapılıyor bütün filmler, şarkılar, türküler, şiirler vs. Bütün şarkılar türküler güzel kadından bahseder, filmler de güzel kadın başrol de oynar. Kitaplara konu olan yine güzel bir kadındır.

Her kadın güzeldir

Anlamlı bakan gözleri, kırmızı dudaklı, küçük burunlu, beli ince, fiziki olarak erkeği cezbetmeli, selvi boylu olmalı, saçları ışıl ışıl parlamalı, hep bakımlı olmalı, aynı zaman da işinde başarılı olmalı, evinde harika bir anne ve eş olmalı, hanım efendi olmalı, güçlü ama aynı zaman da narin de olmalı, zeki olmalı ama erkeğinden geri de kalmalı, genç olmalı, fakat her şeyi de bilmeli, tırnakları hep bakımlı olmalı ama yemek te yapmalı vb. Saymakla bitmez.

El insaf yaa!

Kadınların omuzlarını güzel olmakla ilgili bu kadar yük yüklemişken onların makyajına, eteğine, topuklu ayakkabısını karışamazsınız. Sevilmek kadının temel ihtiyacıyken (sevilmek ekmek gibi su gibi  bütün insanların temel ihtiyacı) sevilmesi için bu kadar şeyi bekliyorken, bunları yapması normal değil mi?

Oysa ki kadın illa yapay olarak güzel olmak zorunda değil zaten yaratılışta her kadın güzel, Oda bir insan! Bu kadar şey isteyip bekledikten sonra bir de kalkıp kadının makyajına, kıyafetine, tırnaklarına laf edemezsiniz!

Küçüklükten başlayıp kızlara hep güzel olmalarıyla ilgili şeyler söyleyip  duruyorsunuz. Güzel kadın sevilir. Güzel kadın saygı görür. Güzel kadın işe alınır. Erkekler güzel kadınla evlenmek ister. Bu durumda kadın hep güzel olmak zorunda hissediyor kendini.

Konuyla İlgili:  Herakles Lahdi Antalya'ya getirildi

Güzel olmazsa değer görmez, sevilmez olduğunu düşünüyor. O yüzden kadınlarımız, kızlarımız makyaja bulanıp gereksiz ameliyatlar yapıp güzel olmak ve böylece sevilip değer görmek için uğraşıp duruyorlar.

Bozuk bir zihniyet kadınları bu hale getirdi. Bu nedenle kadının makyajına kıyafetine vs. hiç bir şeyine laf etmeye kimsenin hakkı yok. Kadın hakları denilince önce bu zihniyeti düzeltmemiz gerekiyor.

Ve bayanlar;

Güzel olmak zorunda değilsiniz. Kimseyi kendinizi beğendirmek zorunda değilsiniz. Siz zaten insan olduğunuz için değerlisiniz, önemlisiniz. Kimsenin size değer vermesi için kendinizden taviz vermenize gerek yok. İstiyorsanız elbette kendinize iyi bakın.

Ama sadece eşiniz ve ailenizin sizi beğenmesi yeter, başkalarının beğenmesi size hiç bir fayda sağlamaz. Başkalarına güzel görünmeye çalışmayın. Sizin eşiniz sadece sizi beğensin, başka adamlar da sadece kendi eşlerini beğensinler.

Kıyafet yarışına girmek, en güzel görünmek falan hep dış çevrenin empoze ettiği düşünceler. Okuyun, düşünün, araştırın. Çocuklarınıza öğreteceğiniz bir şeyler olsun. Bir şeyler öğrenmenin nasıl bir haz olduğunu yaşayın. insan öğrendikçe daha çok öğrenmek istiyor. Gerçekten ne yapmak istediğinize kendiniz karar verin.

Meselâ;

Dünyada insan ticareti yapılıyor, buna nasıl çözüm bulabileceğinizi düşünün.Organ mafyası var, buna çare bulmaya çalışın. Çocuk kaçıran örgütler var onlara bir çare bulun. Yada buna benzer pek çok şey var. Eğer bütün kadınlar birleşip bu sorunları çözmeye çalışsak eminim bir çoğuna çare buluruz.

Ama yine de siz bilirsiniz tabi…

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.