Notdefteri.net
Not Defteri Eğitim, Bilim, Tarih, İslâm, Kültür-Sanat, Rehberlik ve Kişisel Gelişim konularında içerik yayınlayan bilgi blogudur.

Hakkımızda

Notdefteri.net Eğitim, Bilim, Tarih, İslâm, Kültür-Sanat, Rehberlik ve Kişisel Gelişim konularında içerik yayınlamak üzere 2014 yılında Dursun Ali Şimşek, Ahmet AKDEL ve Halil Koca tarafından kurulmuş bilgi blogudur. Kendine has okuyucu kitlesi, gün geçtikçe gelişen kaliteli içeriği, sahip olduğu değerli okuyucuları ve yazarları ile alanında ilgiyle takip edilen bloglardan biridir. 4 yıldır, uzmanı ya da bilgi sahibi olduğumuz konularda, yazarlarımızla birlikte notlar tutmaya devam ediyoruz. Siz de Notdefteri’ne notlar almak isterseniz burdan yazar başvurusu yapabilirsiniz.

Gâyemiz; eğitim, bilim, islâm, rehberlik ve kişisel gelişim konularında insanların faydalanabileceği notlar tutmak, farklı mekânlar ve coğrafyalarla ilgili seyahat ve gezi yazıları yazmak, yaşayan veya ahirete intikal etmiş önemli kişiler hakkında biyografik bilgiler vermek, kültür ve sanat alanında yapılanları gündeme getirmek, tarih alanında tarih sevgisi ve bilinci kazandırmak, tarihi hadiselerde, belgelere dayalı, tarih biliminin yöntemlerini kullanarak geçmişten ibret alıp geleceğe yön vermek, gerçekleri saptırmadan, suistimal etmeden, abartmadan anlatmaya çalışmaktadır. Maksadımız kuru bir bilgi yığını oluşturmak yahut siyasi, ideolojik görüşlere alet olmak değildir.

HEDEFİMİZ
Sevgili peygamberimiz Muhammed Mustafa Sav. bir hadis-i şeriflerinde:
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır” buyurmuşlardır.

Ele aldığımız kategorilerde, işlediğimiz konularda bu hedef doğrultusunda haraket ediyoruz. Ayrıca bilgi vermek dışında manevî ve kültürel değerlerimizin yaşatılması, örf, âdet ve geleneklerimizin genç nesillere aktarılması için gayret sarf ediyoruz. 

Niyetimiz; eğitim, bilim, islâm, rehberlik ve kişisel gelişim konularında insanların faydalanabileceği notlar tutmak, farklı mekânlar ve coğrafyalarla ilgili seyahat ve gezi yazıları yazmak, yaşayan veya ahirete intikal etmiş önemli kişiler hakkında biyografik bilgiler vermek, kültür ve sanat alanında yapılanları gündeme getirmek, tarih alanında tarih sevgisi ve bilinci kazandırmak, tarihi hadiselerde, belgelere dayalı, tarih biliminin yöntemlerini kullanarak geçmişten ibret alıp geleceğe yön vermek, gerçekleri saptırmadan, suistimal etmeden, abartmadan anlatmaya çalışmaktadır. Maksadımız kuru bir bilgi yığını oluşturmak yahut siyasi, ideolojik görüşlere alet olmak değildir.  

Bu fani dünyada hepimiz geçiciyiz. Kimse bilgilerini mezara götüremez. Kaldı ki, bilgi dünyada paylaşıldıkça artan nâdir hazinelerdendir. Hiçbir zaman bilginizle, öğrendiklerinizle böbürlenip, kibirlenmeyin. Kendinizi yeterli bulmayın. Çünkü bilgi, ilim, teknoloji sürekli gelişmektedir. Hiç kimseyi çalışmalarından, emeklerinden ötürü küçümsemeyin, hayallerinden dolayı ezmeyin, kıyasıya eleştirmeyin. Yapıcı, ılımlı, olumlu olarak yaklaşın ve gerekiyorsa yol gösterin, rehberlik yapın. Şu fani dünyada hayatta kalacak son bilge (artık her kimseniz: doktor/hakim/öğretmen/esnaf/bilişimci/amir/memur vb.) asla siz olmayacaksınız, bunu unutmayın.

Not Defteri

İletişim - Mesaj Gönder