Hakkımızda

Not Defteri  adı üstünde not defterine yazdığımız kıymetli notları, internette paylaşmak amacıyla ortaya çıkmış bir blog yazma fikridir. 

Kitap okurken, tv izlerken [film, dizi, belgesel, videolar vs.] gezip dolaşırken, ders, konferans dinlerken, arkadaşlarımızla sohbet ederken, internette araştırma yaparken en önemli noktaları not alırız. Not defteriniz veya Evernote bir süre sonra aldığınız  notlarla dolup taşar. Yazıya dökmezseniz bir süre sonra yazma hevesiniz kırılabilir, kıymetli bilgileri unutabilirsiniz. En kötüsü de not defterinizin başına bir şey gelirse derlediğiniz kıymetli bilgiler zayi olur.

Özenle tuttuğunuz bu notları artık not defteri blogunda yayınlayabilirsiniz. 

Niyetimiz, sayfamıza gelen ziyaretçilerin kıymetli zamanlarını boşa geçirmeyeceği not alarak okuyacağı, dinleyeceği, izleyeceği ve yazabileceği içerikler üretebilmektir. Bu amaçla kaliteli içerik oluşturmak adına gayret ederek internet sektöründe hizmet vermekteyiz. Notdefteri.net olarak bilginin açık, şeffaf ve özgür bir şekilde paylaşılmasından yanayız. Bilgilerimizi, öğrendiklerimizi paylaşmalıyız.

[su_box title=”Neden paylaşmalıyız?” style=”soft” box_color=”#dbd9c5″ title_color=”#000000″ radius=”5″]Bu fani dünyada hepimiz geçiciyiz. Kimse bilgilerini mezara götüremez. Kaldı ki, bilgi dünyada paylaşıldıkça artan tek şeydir. Hiçbir zaman bilginizle, öğrendiklerinizle böbürlenip, kibirlenmeyin. Kendinizi yeterli bulmayın. Çünkü bilgi, ilim, teknoloji sürekli gelişmektedir. Kibir ve gurur sahibi olup övgüye mazhar bir insan olduğunuzu düşünürseniz asla mesafe kat edemezsiniz. Hiç kimseyi çalışmalarından, emeklerinden ötürü küçümsemeyin, hayallerinden dolayı ezmeyin, kıyasıya eleştirmeyin. Yapıcı, ılımlı, olumlu olarak yaklaşın ve gerekiyorsa yol gösterin, rehberlik yapın. Şu fani dünyada hayatta kalacak son bilge (artık her kimseniz: doktor/hakim/öğretmen/esnaf/bilişimci/amir/memur vb.) asla siz olmayacaksınız, bunu unutmayın.[/su_box]

Notdefteri bilim, kültür, tarih, islâm odaklı notlar tutan eğitim, rehberlik, kişisel gelişim konularında derlediği içerikleri yayınlayan güncel blog sitesidir. Ele aldığımız kategorilerde hızına yetişemediğimiz gelişmeleri aktarırken  maddî, manevî, kültürel değerlerimizin yaşatılması, örf, âdet ve geleneklerimizin genç nesillere aktarılaması için gayret sarf ediyoruz. 

Gün geçtikçe artan kaliteli içeriği, sahip olduğu değerli okuyucuları ve yazarları ile alanında ilgiyle takip edilen bloglardan biridir.