Notdefteri.net
Not Defteri Eğitim, Bilim, Tarih, İslâm, Kültür-Sanat, Rehberlik ve Kişisel Gelişim konularında içerik yayınlayan bilgi blogudur.

Hazır ofis nedir? Hazır ve sanal ofis kiralama rehberi5 dk okuma süresi

4 496

Hazır ofis nedir? Hazır ofis kiralama rehberi

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte son yılların en popüler işlerinden biri hazır ofis ve sanal ofis kiralama hizmetleri. Özellikle girişimciliğin popüleritesinin artmasıyla birlikte herkesin diline pelesenke oldu. Peki nedir hazır ofis ve sanal ofis?

Hazır Ofis: Şirketlerin kuruluş aşaması masraflarını [kira, stopaj, emlakçı, tadilat, boya,badana, dekorasyon, elektrik, su, sekreter, temizlik çalışma, bilgisayar, toplantı masaları, sandalye, ip telefon, internet, yazıcı, televizyon vb.] azaltmak için oluşturulan toplu çalışma ve ofis alanlarına denir.

Hazır Ofisi kimler tercih ediyor?

Aslında her meslek ve iş kolundan insanlar hazır ofis tercih etmektedir. Dünya çapında iş yapan markalar bile bazı ülkelerde hazır ofis tercih etmektedir. Onun dışında home-office/freelance çalışanlar, avukatlar, dijital ajanslar, reklam-pazarlama sektörü, programlamacılar, herhangi bir iş fikriyle bir araya gelen girişimciler hazır ofis kullanmaktadırlar.

Hazır Ofis fiyatları

Fiyatlar çalışacak kişi sayısı, ofisin mevki, büyüklüğü, kullanacağınız hizmetlere göre değişiyor. Ortalama aylık 1500 TL den başlıyor. Her odada sıcak-soğuk su sebili olan 8-10, 12-2, 4-6 saatleri arası türk kahvesi ve demleme çay servisleri yapan mutfakları olan her gün aynı saatte çöpü alınan ve haftada 1 temizliği yapılan yazın kliması, kışın kaloriferi olan
her odada dolap, mont askısı, masa sandalye, not defterleri, çekmece, çöp, telefon, klima olan
internet, elektrik, su faturası ödemediğiniz 20m2 6 kişilik bir odayı 3600+KDV’ye hazır ofis olarak kullanmanız mümkün.

Hazır Ofis’in avantajları ve faydaları nelerdir?

Bir işyeri açmak için normalde şu işlemleri ortalama şu maliyetlerle yaparız.

yeni-sirket-acma-ofis-giderleri
Yeni şirket kurup ofis açarken masraf ve maliyetler

Kuruluş Masrafları ve Maliyetler:

 1. Ofis bulma, kiralama: Emlakçı komisyonu, Kira Depozitoları, Stopaj vb.
  [su_highlight background=”#008000″ color=”#ffffff”]Ortalama Maliyet:[/su_highlight]  —> 2000 TL
 2. Tadilat ve Dekorasyon:  Boya ve Badana
  [su_highlight background=”#008000″ color=”#ffffff”]Ortalama Maliyet:[/su_highlight]  —> 1500 TL
 3. Doğalgaz, Elektrik, Su, İnternet Abonelikleri: 
  [su_highlight background=”#008000″ color=”#ffffff”]Ortalama Maliyet:[/su_highlight]  —> 500 TL
 4. Mobilyalar: Çekmeceli dolap, evrak dolabı, toplantı odası masası, sandalyeleri, tahtası. Çalışan sayısı kadar çalışma masaları, koltuklar, sandalyeler.
  [su_highlight background=”#008000″ color=”#ffffff”]Ortalama Maliyet:[/su_highlight]  —> 5000 TL
 5. Ofis Malzemeleri ve Matbaa Giderleri:
  Yazıcı, Faks, Telefon, A4’ler, Not Kağıtları, Faturalar, Kartvizitler, İrsaliyeler, Gider Pusulaları, Zımba-Delgeç, Kalemler, Çöp Kovası vb.
  [su_highlight background=”#008000″ color=”#ffffff”]Ortalama Maliyet:[/su_highlight]  —> 1500 TL
 6. Genel Ofis Giderleri: Sekreterya, Çay, Kahve, Temizlik aidat vb. masraflar.
  [su_highlight background=”#008000″ color=”#ffffff”]Ortalama Maliyet:[/su_highlight]  —> 2500 TL
Konuyla İlgili:  Haftanın sözleri-13

Yukarıda saydığımız masrafları toplayınca şirket kurulurken ortalama minimum maliyetiniz 10.000-15.000 TL civarında oluyor. Hazır Ofis ile maliyetinizi ilk başta minimuma indirebilirsiniz. Ayrıca firma isminizle telefonlarınıza cevap veren sekreterlik hizmetleri, resepsiyon ve cafe hizmetleri, adınıza kargo, posta, evrak takibi vb. hizmetlere hazır ofiste paket içinde sahip olabiliyorsunuz. Böylece ekstra maliyet oluşturacak ve zamanınızı alacak işlerden kurtulup işinize odaklanabiliyorsunuz. Ne ödeyeceğinizi biliyorsunuz. Başka hiçbir şey düşünmüyorsunuz. Ayrıca şirketinizde kullanabileceğiniz hizmet faturası da kesebiliyorlar.

Kısacası Hazır Ofis’te A’dan Z’ye tüm ofis ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz. Sadece aylık ödeyeceğiniz aidatı biliyorsunuz kalan vaktinizi işinize ayırabiliyorsunuz.

sanal-ofis-nedir-faydalari
Sanal Ofis Nedir, Sanal Ofis Nasıl Kiralanır, Sanal Ofis Rehberi

Sanal Ofis nedir? Sanal Ofis kiralama rehberi

Sanal Ofis:  İşyerinden bağımsız olarak çalışanların ofise gitmeden ofis ihtiyaçlarının karşılanması sistemine sanal ofis denir. Özellikle başlangıçta ucuz, maliyeti düşük ofis kiralamak isteyenlerin tercihi sanal ofislerdir.

Sanal Ofisi kimler kullanabilir?

Özellikle girişimciler, freelance dediğimiz ofisten bağımsız çalışanlar, proje bazlı çalışma yapanlar, yazılımcılar, içerik üreten yazarlar, bloggerlar, youtuberlar, işiyle ilgili pazarlama ve saha satışı yapanlar farklı ülkelerde departmanları olan markalar sanal ofisi tercih etmektedirler. [su_highlight background=”#008000″ color=”#ffffff”]Sanal Ofisi hazır ofisin belirli hizmetlerini kullanabileceğiniz bir alt paket[/su_highlight]i olarak düşünebilirsiniz. Zira sanal ofisi kullanıp karlılığa geçen firmalar hazır ofise geçmektedirler.

Sanal Ofis fiyatları ne kadar?

Otoparkı, sekretaryası, telefonlarınızı firmanızın ismiyle açıp gerektiğinde size aktaran yerinizde yoksanız not alıp mail atan, göndereceğiniz kargoları günün belli saatinde toplayıp istediğiniz firma ile gönderen gelen çağrıları, faksları cevaplayıp gerekli olduğunda size yönlendiren tüm ofis hizmetlerini ofiste olmadan görebileceğiniz sanal ofis hizmeti ortalama 500 TL +KDV’den başlıyor. Dilerseniz kapalı ve açık ofis alan çözümlerini saatlik, günlük, aylık paketlerden faydalanarak kiralayabilirsiniz.

Konuyla İlgili:  Başarısızlığın en önemli 3 nedeni

Hazır Ofis ve Sanal Ofis Avantajları-Dezavantajları

Hazır Ofis ve Sanal Ofis’in bir diğer güzel tarafı lokasyon olarak istediğiniz yerde tutabilmeniz. Bu da prestijli mekanlarda müşterilerinize premium karşılama olanağı sağlıyor. Gerçi bazen amatör ruh daha etkiliyor olabiliyor.

Normal ofis kiralamanın hazır ofis ve sanal ofislerden artısı gece kalabileceğiniz şekilde dizayn ederek kalacak yer problemini de halledebilmeniz. Pekala 2+1 bir yer kiralayıp home-ofis olarak kullanarak ekstra ev kirasından kurtulabilirsiniz. Her ikisininde avantajları dezavantajları var.
Eğer ailenizle birlikte yaşıyorsanız hazır ofis veya sanal ofis kullanmak çok daha mantıklı. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce sanal ya da hazır ofis kiralamak mı yoksa normal ofis mi daha mantıklı?

 

 

 

 1. asd dedi

  yapılan işe göre değişir

 2. Metin KARADUMAN dedi

  kolayofis.com sitesini de tavsiye ederim.

 3. Abdullah dedi

  ehazirofis . com adresinde daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz

 4. Selim dedi

  microoffice benim tavsiyem

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.