Notdefteri.net
Not Defteri Eğitim, Bilim, Tarih, İslâm, Kültür-Sanat, Rehberlik ve Kişisel Gelişim konularında içerik yayınlayan bilgi blogudur.

Hiç bu dünyada yapayalnız hissettiğin oldu mu

Yapayalnız, çaresiz, kimsesiz hissetmek

2 36

Hiç bu dünyada  yapayalnız hissettiğin oldu mu?

Erite Erite içimi…

Hiç bu dünyada  yapayalnız hissettiğin oldu mu? Kimsesiz, çaresiz, ıpıssız hissettiğin oldu mu hiç? Sığdıramadığın oldu mu, o küçük kalbini bu koca dünyaya? Taşıdın mı sırtında güçsüzlüğü? Ansızın süzüldü mü yaşlar gözlerinden? Durup gezindin mi bir boşlukta? Karanlığa sarıldın mı hiç çaresizliğinden kaçıp? Nedenlerin beynine batıp batıp durduğunu hissettin mi hiç? Kısacası ‘zor’u yaşadın mı? Zoru gerçekten bildin mi?..

İnsansan yaşadın bunları biliyorum. İnsanlığın bir varlıktan öteye gitmişse  eğer, biliyorum ki sen bunları iliklerine kadar yaşadın.. Ve hala yaşıyorsun da.. Neden yaşadın peki, biliyor musun? Adına imtihan derler, bilirsin.. Bu yaşadıklarının  hepsi imtihan adını taşıyor.. Allah (cc) seni deniyor, Allah(cc) seni karanlıkta bırakıyor, bırakıyor ve gerisini vicdanına yüklüyor, ellerine rehberi olan Kur’an’ı veriyor, sana en değerlisi olan Resulü ile  yoldaşlığı  sunuyor ve bakalım  kulum gerçekleri mi kendine yoldaş edecek, yoksa acılı bir yalnızlığa mı teslim olacak, bunların  cevabını bekliyor..

Karanlıktan korkarım

Seni bilmem ama ben karanlıktan korkarım.. Hem ben yalnız  yürümeyi de sevmem. Bu yüzden yolum Kur’anı Kerim‘in ışığı  ile apaydın; yoldaşım – ki o gerçekten çok iyi bir yoldaştır- Hz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) dir ..

Düşmem mi ben  sanırsın?! Düşerim… Hem ne düşerim! Ama, yolum aydınlıktır benim.. Düşünce de ellerimden sımsıkı tutanım vardır.. Korkmam mı ben hiç sanırsın?! Korkarım.. Ama, korkum yalnızca bu yolun sonuna varıp varamamaktır..

Yalnız değiliz

Bilmiyorum seni.. Bilmiyorum!.. Ama bir şey biliyorum ki, insan bu dünyada yalnız kalamayacak kadar çok aciz, çok güçsüz.. Ama yalnızlar var diyorsun.. Zahiren var evet ama ya batınen?! Müslümanlara yalnızlık yoktur!Ben Allah’ı(cc) ilah, kulu Muhammed Mustafa’yı(sas) Elçi kabul ettiysem  eğer,  asla yalnız değilim.. Olamam da zaten!..Eğer sen “Ben yalnızım.” diyorsan dön de bir  kalbine bak!! Sor, gerçekten iman ediyor mu sor!! Ve sor iman ediyorsa, yalnız mı?? Eğer cevabın “İnanıyorum ama ben yalnızım.” sa işte, işte tam burada sana  tavsiyem kardeşim, iman etmen olur. İnan!! Kalbini  erite erite inan!!

Konuyla İlgili:  Vay başıma gelenler

 

  1. Mehmet Aluç dedi

    “Bilmiyorum seni.. Bilmiyorum!.. Ama bir şey biliyorum ki, insan bu dünyada yalnız kalamayacak kadar çok aciz, çok güçsüz.. Ama yalnızlar var diyorsun.. Zahiren var evet ama ya batınen?! Müslümanlara yalnızlık yoktur!Ben Allah’ı(cc) ilah, kulu Muhammed Mustafa’yı(sas) Elçi kabul ettiysem eğer, asla yalnız değilim.. Olamam da zaten!..Eğer sen “Ben yalnızım.” diyorsan dön de bir kalbine bak!! Sor, gerçekten iman ediyor mu sor!! Ve sor iman ediyorsa, yalnız mı?? Eğer cevabın “İnanıyorum ama ben yalnızım.” sa işte, işte tam burada sana tavsiyem kardeşim, iman etmen olur. İnan!! Kalbini erite erite inan!”

    Kardeşime gönülden katılıyorum Rabbim sayılarınızı arttırsın,selamlarımla.

  2. […] Hiç bu dünyada yapayalnız hissettiğin oldu mu […]

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.