Notdefteri.net
Not Defteri Eğitim, Bilim, Tarih, İslâm, Kültür-Sanat, Rehberlik ve Kişisel Gelişim konularında içerik yayınlayan bilgi blogudur.

Hitlerden ne farkınız kaldı?2 dk okuma süresi

0 124

Birde Hitler’i beğenmezsiniz!

Ben hayatımda karışıklıktan, kararsızlıktan, belirsizlikten arada kalmışlıktan hiç mi hiç haz etmem ve o duruma bir an önce son veririm. Bir şeyi yapacağınızı söylüyorsanız yapın. Yapamayacaksanız eyvallah! Söyleyin onu da yapmayın. Ama yaparım deyip yapmamanız benim zamanımı boşa harcamanız katlamayacağım bir şey.

Ya göründüğün gibi ol, ya da olduğun gibi görün

“Hitler ne alaka şimdi?” diyeceksiniz.
Şurdan alaka; Hitler başından beri niyetini belli etmişti. Yahudileri sevmediğini en başından söyledi. Neler yapacağına da.

Peki şimdi işlerine geldikleri gibi kıvıran ülkelere ne demeli?!  Ne tarafta oldukları belli olmayan! Birçok şey yapacaklarını söyleyip yapmayan?

Çıkar ilişkileri olan ülkelerde bir terör saldırısı olunca sevgi pıtırcıkları oluyorlar. El ele yürümeler, dayanışmalar, terörü kınamalar! Sanki aşk tazeliyorlar. Ama çıkar sağlayacakları bir ülke değilse gözlerini kapatıyorlar. Kim ölmüş kim kalmış umurlarında değil.
Hani yapılan zulümleri karşıydınız? Hani güçlüydünüz? Ne oldu? Bir şey yapamıyor musunuz?

İki yüzlü siyaset iki yüzlü devlet

Peki İsrail’e ne demeli! Canları sıkıldıkça Filistin’i vuruyorlar. Sonra biraz geri çekilip daha sonra yine devam ediyorlar. Ya ne yapacaksanız bir kerede yapın işte. Filistin’i ortadan mı kaldıracaksınız, kaldırın gitsin. Zaten kimseyi iplediğiniz yok. Azar azar insan öldürüp, durmadan dünyanın psikolojini bozuyorsunuz. Ama gerek yok artık ya! Niye uğraşıyorsunuz ki, ne yapacaksanız bir kerede yapın gitsin. Diğer müslüman ülkelere de ne yapacaksanız yapın. Hepimizi öldürün. Sakın korkmayın, merak da etmeyin. Dünyada ki hiç bir ülke size karışmaz. En fazla bir iki kınama lâfı ederler. “Kınıyoruz doğru bulmuyoruz” falan filan. işte hepsi bu kadar. Ne dedikleri sizin zaten umurunuzda değil. O yüzden istediğinizi yapın.

Müslümanları çaresizlik üzüyor

Ama doğduğum günden beri savaş görmekten bıktım. Sürekli bir yerlerde insanlara yapılan zulümleri görmek, katledilen insanları seyretmek ve çok uğraşmama rağmen bir şey yapamamak beni bitirdi.
Hayatın ne boş olduğunu, savaşmanın insan öldürmenin, lider olmanın , kral olmanın ne  kadar anlamsız olduğunu anlayacak kapasitede değilsiniz!  Biz savaşa karşı olanların da birleşip bir şey yapabildiği yok zaten. Ancak üzülüp düşünüp ama hâlâ bir çare bulamamış beceriksizleriz.

Konuyla İlgili:  Arif Nihat Asya'dan yılbaşıyla ilgili müthiş bir yazı

Şu anda güçlü olan sizsiniz. O yüzden ne yapacaksanız hemen yapın. Çünkü biz bir yolunu bulduğumuz da bunların hiçbirini yapamayacaksınız. O zaman izin vermeyeceğiz.

 

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.