Notdefteri.net
Not Defteri Eğitim, Bilim, Tarih, İslâm, Kültür-Sanat, Rehberlik ve Kişisel Gelişim konularında içerik yayınlayan bilgi blogudur.

IELTS Nedir? Özel Ders İstanbul İçinde Nerede Alınabiliyor?3 dk okuma süresi

2 84

IELTS Özel Ders İstanbul İçinde Nerede Alınabiliyor?

International English Language Testin Service, kısaca IELTS sıkça duymaya başladığımız bir tabir haline geldi. Çok uluslu şirketlerde çalışmak isteyen gençlerimizin sayısındaki artı bunun temel nedeni. Pek çok firma tarafından İngilizce bilgisinin düzeyi bu sınavın sonucuna göre değerlendiriliyor. Dolayısıyla hedeflerinin peşinde koşan gençlerimiz için bu sınavı kazanmak büyük önem arz ediyor.

ielts-hazirlik
IELTS Hazırlık
Peki bu test nasıl kazanılır? IELTS özel ders İstanbul içinde nerelerden alınır?

IELTS, ABD veya Büyük Britanya’da lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler de dahil olmak üzere, pek çok kişinin ihtiyaç duyduğu bir sınav. Sınav sonucunda alınan belge pek çok ülkenin pek çok kuruluşunda kabul görüyor. İşe alımlarda İngilizce seviyesinin kanıtlanmasını isteyen kurumlar IELTS sonuçlarını baz alıyor.

IELTS Özel Ders İstanbul İçinde Alınmalı?

IELTS oldukça önemli bir sınav. İki kur halinde uygulanıyor. İlk kur olan akademik kurda kişilerin lisans veya lisans üstü eğitim alabilmesi için İngilizcelerinin ne kadar yeterli olduğu ölçülüyor. Bilimsel çalışma yapılacağı için yurtdışındaki okullar bu kurdan alınan sonuca göre okula kabul işlemini gerçekleştiriyor.

İkinci kur olan Genel Eğitim kuru ise göçmenler için yapılıyor. Anadili İngilizce olan ülkelere göç etmek isteyenlerin genel iletişim becerileri sınanıyor. Böylece ülkeye vatandaş olarak kabul edilecek kişilerin, ülke vatandaşlarıyla kolaylıkla iletişim kurabilmesi amaçlanıyor.

Sınav, bilgisayar temelli bir sınav değil. İlkokuldan aşina olduğumuz üzere klasik soru ve cevaplar istenen dört bölümden oluşuyor.

 • Listening kısmında sosyal ve akademik ortamlarda yapılan konuşma örnekleri sınava giren kişiye dinletiliyor ve bu konuşmalar üzerine sorular soruluyor.
 • Reading kısmında katılımcıya 3 adet okuma parçası veriliyor. Genelde makale veya akademik tez olan bu metinler üzerinden sorular soruluyor.
 • Writing kısmında katılımcıların kendilerini yazılı olarak ifade etmesi isteniyor. Akademik kurda raporlama yapılırkeb, genel eğitimde mektup yazarak kişinin görüş bildirmesi bekleniyor.
 • Speaking kısmında adayın kendini tanıtması bekleniyor ve belli sorunlar hakkında görüş bildirmesi isteniyor.
Konuyla İlgili:  Cami Halısı Modelleri ve Özellikleri

Oldukça detaylı olan bu sınava girmek isteyenlerin İstanbul dışında uygun eğitimi alması pek mümkün değil. IELTS özel dersleri İstanbul içinde alınmasında fayda var. Anadolu’da Formula Lingua gibi başarı oranı yüksek kurslar maalesef bulunmuyor.

IELTS Özel Ders İstanbul Kursları İçinde En Başarılısı: Formula Lingua

Neden mi?

Formula Lingua 2012 yılından beri Kadıköy Bağdat Caddesi’nde hizmet veriyor. IELTS kursunda hedefe yönelik ve skor odaklı sistemi, kişiye özel programları, uygun materyal ve anadili İngilizce olan öğretmenleriyle eğitim sağlıyor.

Formula Lingua, IELTS özel ders İstanbul kursları içinde en başarılı kurslardan biri. Filologlar tarafından kurulmuş olması sebebiyle dil öğrenimi konusuna oldukça bilimsel yaklaşıyorlar. Genel İngilizce eğitimleri konusunda da birçok insan tarafından tercih edilen Formula Lingua, IELTS sınavını kazanmak isteyenler için doğru tercih.

İletişim ve daha fazlası için:
 • Web sitesi: formulalingua.com
 • Telefon: +90 (216) 363 8144
 • Facebook: fb.me/formulalingua
 • Instagram: www.instagram.com/formulalingua/
 1. Nazlı dedi

  Formula lingua akademisi ile daha önce öğrenim süreci geçirmiştim. Oldukça başarılı kadroya sahip, özellikle derslere olan yaklaşımları öğrencilere ne kadar değer verdiklerinin göstergesidir. Takip ettiğim bir blogta onları görmek beni biraz sevindirdi, biraz da eski zamanlarıma döndürerek nostaljiye sebep oldu 🙂 Ielts tarafında da kesinlikle aynı kaliteye eğitim görebileceğinizi düşünüyorum.

 2. baran çanaklı dedi

  İstanbul içerisinde bence seçebileceğiniz en doğru kurs yeridir. Geçen sene ielts sınavına hazırlanırken speaking tarafında birkaç eksikliğim vardı, bunları gidermem gerektiğini düşündüm. “Describe yourself” diyince her ne kadar kolay gibi görünse de, bu alanda bir sürü soru var ve hepsini akıcı şekilde cevaplamak gerek. Formula lingua bu alanda uzman kadroya sahip olduğunu anladım görür görmez. Hem kadıköy’deki yerlerini ziyaret ettim hem de internetten bilgi aldım ve direkt başladım. Herhangi bir endişeniz olmadan başvurabileceğiniz en kaliteli kurslardan biridir. Başarılar hepinize!

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.