Notdefteri.net
Not Defteri Eğitim, Bilim, Tarih, İslâm, Kültür-Sanat, Rehberlik ve Kişisel Gelişim konularında içerik yayınlayan bilgi blogudur.

Notdefteri’nin Kuruluş Hikayesi

Notdefteri.net

Kendimi bildim bileli[ilkokul çağlarından itibaren – 1990] not tutuyorum. Malesef bu beceriyi tuttuğum not defterlerini saklarken gösteremiyorum. Halbuki o yaşlarda/yıllarda yazılan notlar olsaydı da okusaydık keşke…

Zamanla kitap okurken, tv izlerken [film, dizi, belgesel, videolar vs.] gezip dolaşırken, ders, konferans dinlerken, arkadaşlarımla sohbet ederken ve internette almış olduğum notlar o kadar çok birikti ki artık bunları bir blog sitesinde yazmaya karar verdim.
Okul, sınavlar derken blog yazma ve internette not defteri tutma fikrimi 2005 yılına kadar (: erteledim.

Notdefteri’nin Ortaya Çıkış Öyküsü

2005 yılında ahmetakdel.blogspot.com da notlarımı tutmaya başladım. 2008-2011 yılları arasında tarihtoplulugu.com’un tasarımını yaparak blog yazıları yazdım.

2012’den 2014 yılına kadar bilim ve teknoloji üzerine bilisimhaberi.com da blog yazmaya devam ettim.

Bu süre zarfında anladım ki birden çok blog sitesi açmak yerine notlarımı tek bir çatı altında toplamak daha doğru olacak. İsim düşünürken aklıma tuttuğum not defterleri geldi. Domain adını “notdefteri” olarak düşündüm. Güzel bir alan adıydı. Satın almak istediğimde bütün uzantılarının dolu olduğunu gördüm. Bir müddet blog yazmaya ara verdim.

Notdefteri’nin Ortaya Çıkış Öyküsü

Not Defterleri Bu süre zarfında ara ara .com ve .net uzantılarını kontrol ediyordum. 2014 yılının son aylarında .net uzantısına girdiğimde satılık olduğunu gördüm. Sahibi Hasan Bey, temiz yürekli bir yurdum insanı. Fiyat konusunda konuşup anlaştık. Anlayışı için burdan tekrar teşekkür ediyorum. Markalaşabileceğimiz, akılda kalıcı bir isimle projemize başladık. 2014 yılında bu yana notdefteri.net projemiz, kendine has okuyucu kitlesi, gün geçtikçe gelişen kaliteli içeriği, sahip olduğu değerli okuyucuları ve yazarları ile genel kültür alanında ilgiyle takip edilen bloglardan biridir. Günlük ortalama 2 bin aylık ortalama 65 bin tekil ziyaretçi 75 bin sayfa görüntüleme sayısı ile her geçen okuyucu kitlesini ve kalitesini arttırmakta sizlere en faydalı içeriği sunmak için geliştirilmeye devam etmektedir.

Notdefteri’nin kuruluş hikayesi işte böyle başladı. Siz de ekibimize katılmak isterseniz burdan bize ulaşabilir veya şu adresten yazılarınızı gönderebilirsiniz.

İletişim - Mesaj Gönder