Notdefteri.net
Not Defteri Eğitim, Bilim, Tarih, İslâm, Kültür-Sanat, Rehberlik ve Kişisel Gelişim konularında içerik yayınlayan bilgi blogudur.

KPSS Anayasa ve Vatandaşlık nasıl çalışılır?1 dk okuma süresi

0 635

KPSS Anayasa ve Vatandaşlık nasıl çalışılır?

Son yıllarda öğrencilerin KPSS’de en fazla zorlandığı derslerin başında Anayasa ve Vatandaşlık gelmektedir. Bunun temel nedeni temel eğitimde Vatandaşlık derslerinin yeterince önemsenmemesidir. Anayasa zaten yabancı olduğumuz ve malesef haklarımız olduğu halde bilmediğimiz bir alan. Dolayısıyla kavram bilgisi ve konu eksiğinin en çok ortaya çıktığı derslerden biridir. Aşağıda KPSS Vatandaşlık Anayasa konularına nasıl çalışmamız gerektiği ile ilgili tecrübelerimizi paylaştık.

KPSS Anayasa ve Vatandaşlık nasıl hazırlanmalı?

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS’de Genel Kültür Genel Yetenek kapsamında Anayasa ve Vatandaşlıktan yaklaşık 10 soru gelmektedir.Anayasa ve Vatandaşlık adayların en çok zorlandığı alanlardan biridir. Hukuki terimler ve kavramlar öğrenildikten sonra  soru üzerindeki örneklerden giderek konuyu pekiştirmek yararınıza olacaktır.

2016-kpss-vatandaslik-ve-anayasa
2016 KPSS Anayasa ve Vatandaşlık Ders Çalışma Programı

2016 KPSS Anayasa ve Vatandaşlık 

Anayasa ve Vatandaşlık dersine çalışırken son güncel değişiklikler çok önemlidir. Bu nedenle eski konu anlatımlı kitaplardan uzak durunuz. 2014 kpss konu anlatımlı Anayasa ve Vatandaşlık kitaplarından konuları işleyiniz.

Konuyla İlgili:  Ales sınavına nasıl çalışılır?

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.