Notdefteri.net
Not Defteri Eğitim, Bilim, Tarih, İslâm, Kültür-Sanat, Rehberlik ve Kişisel Gelişim konularında içerik yayınlayan bilgi blogudur.

KPSS Öğrenme Psikolojisine Nasıl Çalışılır?1 dk okuma süresi

0 300

KPSS Öğrenme Psikolojisine Nasıl Çalışılır?

KPSS Eğitim Bilimleri çalışma teknikleri ve ders stratejisi hakkında yazılarımız devam ediyor. Geldik Öğrenme Psikolojisi dersine. Gelişim ve Öğrenme Psikolojisi birbiriyle bağlantılı derslerdir. Hatta bazı kaynaklar ikisini bir kitapta anlatmıştır. Bu nedenle arka arkaya çalışmanız hatırlamanızı kolaylaştıracaktır.

KPSS Öğrenme Psikolojisi Taktik, Püf Noktalar ve İpuçları

  • KPSS’de bu bölümden 16 soru sorulmaktadır. Öğrenme Psikolojisi özellikle ÖYT(Öğretim Yöntem ve Teknikleri) dersiyle bağlantılıdır. Bu nedenle birbirleriyle bağlantılı işlenmeleri öğrenmeyi kolaylaştıracaktır.
  • Öğrenme Psikolojisi’nden en çok soru “Davranışçı Öğrenme Kuramlarından”gelmektedir.
  • Öğrenme Psikolojisi, Gelişim Psikolojisi ve Öğretim Yöntem ve Teknikleriyle birlikte çalışıldığı zaman daha faydalı olur.
  • Öğrenme Psikolojisi’nde başarılı olmak için en önemli noktalardan biri de konuyu işledikten sonra sıcağı sıcağına öğrendiklerinizi unutmadan soru çözmektir.

KPSS Eğitim Bilimleri Öğrenme Psikolojisine Hazırlık

Gelişim, Öğrenme Psikolojisi ve Rehberlik derslerinde full çıkarmanın anahtarı çözebildiğiniz kadar çok soru çözmekten geçiyor. Konuları birer kez okuduktan sonra fazla ayrıntıya takılmadan bol test çözerek öğrenme ve gelişim psikolojisinden çok iyi netler yapabilirsiniz.

Konuyla İlgili:  Deneme nasıl çözülür?

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.