Notdefteri.net
Not Defteri Eğitim, Bilim, Tarih, İslâm, Kültür-Sanat, Rehberlik ve Kişisel Gelişim konularında içerik yayınlayan bilgi blogudur.

KPSS Program Geliştirme nasıl çalışılır?2 dk okuma süresi

0 351

KPSS Program Geliştirme nasıl çalışılır?

KPSS Eğitim Bilimleri sorularında yapılan son güncelleme sonrası bu bölümden ortalama 5 soru gelmektedir. (%5) Program Geliştirme kendine özgü literatürleri ve kavramları olan bir ders. Bu nedenle terimlerin oturması için sık sık tekrar yapmalısınız. Özellikle konuyu çalıştıktan 15 dakika sonra ya soru çözün veya konuyu mutlaka tekrar edin.

Eğitim Bilimleri KPSS Program Geliştirme Çalışma Teknikleri

Program Geliştirme dersi kendine has felsefesi ve teorik bilgileri olan bir derstir. Bu nedenle program geliştirmeyle ilgili kavramlara, dersin literatürüne hakim olmanız gerekiyor. KPSS Eğitim Bilimleri sınavında öğrencilerin belki de en çok bu soruda ne anlatılmak isteniyor diye takıldığı ders program geliştirmedir. Bunu aşmak için soru kökünü iyi bir şekilde okumalı, verilen öncülü anlamalı, program geliştirme konularıyla birleştirip çözmeliyiz. Bunun en kolay yolu çok fazla soru çözmektir. Diğer derslerden tek test çözüyorsak bu dersten konu sonlarında 2-3 test çözmek net miktarınızı arttıracaktır.

Kamu personel seçme sınavı (kpss) eğitim bilimleri program geliştirme dersi çalışma teknikleri; Program Geliştirme dersinde genellikle tablo-grafik analizi ve yorumlama yapmanız isteniyor. Bu nedenle konuyu işledikten sonra grafik-tablo sorularına ağırlık vermeniz pekişmesinde yardımcı olacaktır.

Program Geliştirme’den KPSS sınavından en çok soru “Program Tasarısı Hazırlama” konusundan geliyor. Bu konu aslında Program Geliştirme dersinin de özünü teşkil ediyor.

3 Adımda Eğitim Bilimleri Program Geliştirme Çalışma Metodları

  1. Program Geliştirme dersinin kavram ve teorilerini anlama
  2. Konuları bitirdikten sonra minimum 25’er soruluk 3 adet test çözme
  3. Sadece kavramların yer aldığı küçük not kağıtlarıyla sık sık pratik yapma.
Konuyla İlgili:  Kitap okurken not almak, Kitap nasıl okunur?

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.