Kullanım Koşulları

Notdefteri.net ‘e girerek, siteyi kullanarak Notdefteri.net’e üye olarak, yorum yaparak Gizlilik ve Kullanım Koşulları’nı kabul etmiş sayılıyorsunuz.

Notdefteri.net; genel olarak gezi hikayeleri, seyahat deneyimleri ve araştırmalarının okurlarla paylaşıldığı bir gezi sitesidir.
Notdefteri.net; 5651 Sayılı Kanun kapsamında Yer Sağlayıcı başvurusu yapmış bir içerik sitesidir. Bu sebeple içerikleri kontrol etme ya da araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği BURADAN bildirebilirsiniz. En kısa sürede dönüş yapılacaktır.
• Notdefteri.net

 1. 5651 Sayılı Kanunun madde 2’nin “r” maddesinin (Ek: 6/2/2014-6518/85 md.) Uyarı yöntemi: İnternet ortamında yapılan yayın içeriği nedeniyle haklarının ihlal edildiğini iddia eden kişiler tarafından içeriğin yayından çıkarılması amacıyla öncelikle içerik sağlayıcısına, makul sürede sonuç alınamaması hâlinde yer sağlayıcısına iletişim adresleri üzerinden gerçekleştirilecek bildirim yöntemi
 2. Yönetmeliğince Notdefteri.net “Uyar-Kaldır” ilkesini benimsemiş mynotdefteri@gmail.com yapılan telif bildirimlerinde bildirim ulaştıktan sonra en geç 48 saat iş süresi içinde siteden kaldırılmaktadır. Daha önce yapılan “Uyar-Kaldır” bildirimlerine bu süreler içinde dönüş yapılmış ve siteden kaldırılmıştır.
  Tanımlamalar
  “Bu site” ve “Notdefteri.net” : www.notdefteri.net alan adıyla yayın yapan web sitesini ve bu web sitesinin sahibini ve/veya sahiplerini ifade eder.
  Üye İçerikleri: Kullanıcılar,yazarlar tarafından siteye eklenen, yüklenen, oluşturulan her türlü yazı, görsel, içerik bu tanıma girer ve ister gizli paylaşılmış, ister tüm kullanıcılara açık paylaşılmış olsun, içerikler tamamen içeriği yükleyen kullanıcının sorumluluğundadır. İçeriğin doğruluğu, güncelliği ve tüm yasalara, kurallara ve düzenlemelere uygun olup olmadığı tekrardan kullanıcının sorumluluğundadır.
  “Kullanıcılar” : Bu siteyi direkt ve/veya dolaylı olarak ziyaret eden üye veya ziyaretçi konumundaki kişiyi ifade eder.
  “Web Sitesi İçeriği”: Bu sitede yer alan tüm bilgi, yazı, görsel, işitsel mesaj, video, tasarım, isim, logo, marka, veri, kod ve diğer tüm bilgi ve materyalleri ifade eder.
  “Yazar” ve “Yazarlar”: Site içeriğinin oluşmasını sağlayan veya site içeriğinin oluşmasına katkıda bulunan 3. şahısları ifade eder.
  İçerik Uygunluğu: Notdefteri.net herhangi bir içeriğin site veya hizmetlerimiz vasıtasıyla her zaman uygun olacağının garantisini vermez. Notdefteri.net herhangi bir içeriği, herhangi bir zamanda kullanıcıya haber vermeksizin ve herhangi bir sebep olmadan ( Kişilik haklarını zedelemek, kullanıcı anlaşmasını ihlal etmek vs… ) kendi takdiri doğrultusunda kaldırma düzenleme, değiştirme ,engelleme hakkını saklı tutar.
  Notdefteri.net’te SSL sertifakası bulunmakta ve sitede azami güvenlik önlemleri alınmaktadır. Ancak site ve 3.parti yazılımlar nedeniyle virüs bulaşması, sitenin açılamaması, teknik sorunlar olması veya herhangi bir zarara uğramanız halinde, cihazlarınız veya programlarınızın hasar görmesinden ve uğrayacağınız diğer zararlardan dolayı Notdefteri.net’in sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için gerekli önlemleri almanızı tavsiye ediyoruz.
  • Notdefteri.net ‘teki içerikler ve bilgiler sadece kişisel görüş ve tavsiye bilgi niteliğindedir. Beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bununla beraber gerek site üzerindeki, gerekse site için kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda kullanıcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı Notdefteri.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  Notdefteri.net’te yer alan içeriklere, yazılara, video ve resimlere, e-posta bültenine üçüncü kişilere veya iş ortaklarımıza ait internet sitelerine ilişkin bilgi ve linkleri dahil edebiliriz. Bu linkler ile diğer internet sitelerine tıklayıp erişim sağlamanız durumunda diğer internet siteleri veya mobil uygulamalarda yönetimimiz bulunmadığından doğabilecek zararlardan sorumlu değiliz. Aynı zamanda bu siteler için Notdefteri.net Gizlilik ve Kullanım Koşulları geçerli değildir.
  Notdefteri.net ziyaret ettiğinizde, ziyaretinize ait genel nitelikte bazı bilgiler toplanıp kaydedilebilir. Bu bilgiler içinde, ziyaretinizin zamanı ve süresi, sitede izlenen sayfalar ve bizim sitemize gelmeden hemen önce ziyaret edilen sitenin bilgisi de bulunabilir. Bu bilgiler sadece, site aktivitesini ölçmek ve sitemizi geliştirecek fikirler üretebilmek için kullanılır. Sitemiz tüm ziyaretçilerin kullanımına açık olmakla birlikte, sadece üyelerin izlemesine ve katılımına açık bazı bölümler de içermektedir.
  • Bilgilerinizi saklamak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Lakin datalarınızı tuttuğumuz alana izinsiz girilmesi, sitenin işlevinin bozulması, değiştirilmesi, silinmesi, başkalarının eline geçmesi durumunda herhangi bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır.
  Notdefteri.net içerik, ürün, hizmet ve servislerini size önceden bildirmeksizin dilediğimiz zaman geçici/kalıcı kapatabilir veya değişiklik yapabiliriz. Notdefteri.net, içerik, hizmet, ürün ve servislerinin süreklilik göstermesini arzu ediyoruz. Ancak buna dair garanti vermiyoruz.
  Notdefteri.net içerik, ürün, hizmet ve servislerinden e-posta almak istemiyorsanız dilediğiniz zaman e-posta aboneliğimizden ayrılabilir ayrılmakta teknik bir problem yaşarsanız konumuznet@gmail.com dan üyeliğinizi sildirebilirsiniz.
  • Fikri Mülkiyet Hakları: Notdefteri.net bazıları kendine, bazıları ise 3.şahıslara ait telif hakkına konu olabilecek türden site içeriği barındırmaktadır. Notdefteri.net, bu içerik, bilgi ve materyallerle ilgili eser/derleme olarak telif haklarına sahiptir. Kullanıcı sadece kişisel kullanım için kopya hakkına sahip olduğunu kabul eder ve Notdefteri.net’in yazılı izni olmadan içerik ve materyallerde değişiklik yapamaz, kopyalayamaz, çoğaltamaz, yayınlayamaz, satamaz ve yasal olmayan şekilde kullanılmasına yardım edemez. Aynı zamanda Kullanıcı Notdefteri.net çalışmasına müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla herhangi bir alet, yazılım veya yöntem kullanmayacağını da kabul etmektedir. Kullanıcı bu siteyi kullanmakla site ile ilgili herhangi bir uyuşmazlık çıkması halinde bu uyuşmazlığın Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına tabi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini kabul eder.
  • Telif hakları size ait olmakla birlikte, Notdefteri.net’te yazdığınız tüm haberler ve yazılar üzerinde Notdefteri.net çoğaltma, kopyalama, işleme ve basılı ortam, radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya internet ve sair dijital iletim şekilleri de dahil olmak üzere işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar ve sair her türlü araçla yayınlama hakları dahil olmak ancak bunlarla kısıtlı kalmamak kaydıyla tüm mali haklarını hiçbir coğrafi sınırlama olmaksızın, süresiz ve bedelsiz kullanma hakkı(lisans) vermektesiniz. Haber, yorum ve yazılarınız Notdefteri.net’da yayında olduğu müddetçe Notdefteri.net tüm yazılarınızı uygun gördüğü bütün ortamlarda ticari amaçla kullanılması hakkına sahip olacaktır. Bunu engellemek için yazınızı silmeniz yeterlidir ancak bu sadece ileriye dönük bir işlem olup, size daha önce yapılmış çalışmalardan yazılarınızın çıkarılmasını veya telif ücreti talep etme hakkı ve sair bir hak vermeyecektir.
  Notdefteri.net servisleri size daha iyi hizmet sunabilmek adına Notdefteri.net’te durduğunuz süre zarfında bilgisayar, cep telefonu ve diğer cihazlarınıza Notdefteri.net site analizi yapma amaçlı javascript kodları, çerezler, veya benzer izleme kodları yerleştirilebilir. Bunlar basit text metin dosyalarıdır. Kimlik veya özel bilgi yer almaz.
  • Herhangi bir nedenle, nedeni ne olursa olsun nedenine bakılmaksızın bir veri kaybı durumunda, Notdefteri.net sorumluluğu bulunmamaktadır. Kaybolan dataların tekrar girilmesi sizin sorumluluğunuzdur. Bu nedenle; verilerinizi korumak için gerekli tüm önlemlerinizi almanızı öneriyoruz.
  Notdefteri.net web sitesinde bizimle paylaştığınız e-posta, isim, soyisim, firma bilgisi vb. tüm dataları alıyor, Notdefteri.net ürün servis ve hizmetlerini vermek amacıyla saklıyoruz. IP adresiniz, Notdefteri.net üzerinde tıkladığınız sayfalar otomatik ve anonim olarak belirli süre saklanmaktadır.
  Notdefteri.net Gizlilik ve Kullanım Koşulları ile ilgili uyuşmazlıkların çözümünde Türk Hukuku uygulanacak ve Fethiye Merkez Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır. Geçerli olan hukuki kurallar çerçevesinde resmi makamlardan usule uygun talep gelmesi durumunda kişisel bilgilerinizi bu mercilerle paylaşmak ile yükümlüyüz.
  Notdefteri.net size bildirimde bulunmadan Gizlilik ve Kullanım Koşullarını güncellediğinden Gizlilik ve Kullanım Koşulları linklerimize bakmanızı tavsiye ederiz.
  Son güncelleme: 25.04.2021