Notdefteri.net
Not Defteri Eğitim, Bilim, Tarih, İslâm, Kültür-Sanat, Rehberlik ve Kişisel Gelişim konularında içerik yayınlayan bilgi blogudur.

Notdefteri’nin kuruluş hikayesi

1 225

Notdefteri’nin kuruluş hikayesi

Kendimi bildim bileli[ilkokul çağlarından itibaren – 1990] not tutuyorum. Malesef bu beceriyi tuttuğum not defterlerini saklarken gösteremiyorum. Halbuki o yaşlarda/yıllarda yazılan notlar olsaydı da okusaydık keşke…

Zamanla kitap okurken, tv izlerken [film, dizi, belgesel, videolar vs.] gezip dolaşırken, ders, konferans dinlerken, arkadaşlarımla sohbet ederken ve internette almış olduğum notlar  o kadar çok birikti ki artık bunları bir blog sitesinde yazmaya karar verdim.
Okul, sınavlar derken blog yazma ve internette not defteri tutma fikrimi 2005 yılına kadar (: erteledim.

Not Defteri’nin ortaya çıkış öyküsü

2005 yılında ahmetakdel.blogspot.com da notlarımı tutmaya başladım. 2008-2011 yılları arasında tarihtoplulugu.com da kurucu editör olarak blog yazıları yazdım.

2012’den 2014 yılına kadar bilim ve teknoloji üzerine bilisimhaberi.com da blog yazmaya devam ettim.

Bu süre zarfında anladım ki birden çok blog sitesi açmak yerine notlarımı tek bir çatı altında toplamak daha doğru olacak. İsim düşünürken aklıma tuttuğum not defterleri geldi. Domain adını “notdefteri” olarak düşündüm. Güzel bir alan adıydı. Satın almak istediğimde bütün uzantılarının dolu olduğunu gördüm. Bir müddet blog yazmaya ara verdim.

Not Defterleri

notdefteri_mini
Notdefteri’nin Hikayesi

Bu süre zarfında ara ara  .com ve .net uzantılarını kontrol ediyordum. 2015 yılının son aylarında .netuzantısına girdiğimde satılık olduğunu gördüm. Sahibi Hasan Bey, temiz yürekli bir yurdum insanı. Fiyat konusunu konuşup anlaştık. Anlayışı için buradan tekrar teşekkür ediyorum. Markalaşabileceğimiz, akılda kalıcı bir isimle projemize başladık.

Amacımız; Bilim, Eğitim, İslâm, Kültür-Sanat, Tarih, Kişisel Gelişim notları tutan ve güncel konularda kaliteli içerikleri okuyucularımıza sunmaktır. Bu odak konularımıza bağlı olarak

  • Farklı mekânlar, coğrafyalarla ilgili hikayeleştirdiğimiz seyahat ve gezi yazıları yazmak,
  • Kültür-sanat alanında yapılanları gündeme getirmek,
  • Tarih sevgisi ve bilinci kazandırmak,
  • Nitelikli biyografi yazıları kaleme almak istiyoruz.
Konuyla İlgili:  Blog yazarları - Serdar Kuzuloğlu

Gayemiz, aldığımız notları not defteri’ne yazarken gerçekleri saptırmadan, suistimal etmeden, abartmadan anlatmaya çalışmaktadır. Maksadımız kuru bir bilgi yığını oluşturmak yahut siyasi, ideolojik görüşlere alet olmak değildir. Bizimle ilgili detaylı bilgi almak için hakkımızda bölümüne bakabilir veya aklınıza takılanları iletişim bölümünden sorabilirsiniz.

  1. Erzurumlu dedi

    güzel alışkanlık bende başlayacağım bu yıl notdefteri tutmaya hangi programda not tutuyorsunuz?

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.