Notdefteri.net
Not Defteri Eğitim, Bilim, Tarih, İslâm, Kültür-Sanat, Rehberlik ve Kişisel Gelişim konularında içerik yayınlayan bilgi blogudur.

Notdefteri’nin kuruluş hikayesi

1 207

Notdefteri’nin kuruluş hikayesi

Kendimi bildim bileli[ilkokul çağlarından itibaren – 1990] not tutuyorum. Malesef bu beceriyi tuttuğum not defterlerini saklarken gösteremiyorum. Halbuki o yaşlarda/yıllarda yazılan notlar olsaydı da okusaydık keşke…

Zamanla kitap okurken, tv izlerken [film, dizi, belgesel, videolar vs.] gezip dolaşırken, ders, konferans dinlerken, arkadaşlarımla sohbet ederken ve internette almış olduğum notlar  o kadar çok birikti ki artık bunları bir blog sitesinde yazmaya karar verdim.
Okul, sınavlar derken blog yazma ve internette not defteri tutma fikrimi 2005 yılına kadar (: erteledim.

Not Defteri’nin ortaya çıkış öyküsü

2005 yılında ahmetakdel.blogspot.com da notlarımı tutmaya başladım. 2008-2011 yılları arasında tarihtoplulugu.com da kurucu editör olarak blog yazıları yazdım.

2012’den 2014 yılına kadar bilim ve teknoloji üzerine bilisimhaberi.com da blog yazmaya devam ettim.

Bu süre zarfında anladım ki birden çok blog sitesi açmak yerine notlarımı tek bir çatı altında toplamak daha doğru olacak. İsim düşünürken aklıma tuttuğum not defterleri geldi. Domain adını “notdefteri” olarak düşündüm. Güzel bir alan adıydı. Satın almak istediğimde bütün uzantılarının dolu olduğunu gördüm. Bir müddet blog yazmaya ara verdim.

Not Defterleri

notdefteri_sitesi

notdefteri_mini
Notdefteri’nin Hikayesi

Not DefterleriBu süre zarfında ara ara  .com ve .net uzantılarını kontrol ediyordum. 2014 yılının son aylarında .netuzantısına girdiğimde satılık olduğunu gördüm. Sahibi Hasan Bey, temiz yürekli bir yurdum insanı. Fiyat konusunda konuşup anlaştık. Anlayışı için burdan tekrar teşekkür ediyorum. Markalaşabileceğimiz, akılda kalıcı bir isimle projemize başladık. Niyet hayır akıbet hayır demişler.

Notdefteri’nin kuruluş hikayesi işte böyle başladı. İnşallah hakkımızda kısmında belirttiğimiz hedefleri gerçekleştirebiliriz. Siz de ekibimize katılmak isterseniz burdan bize ulaşabilir veya şu adresten yazılarınızı gönderebilirsiniz.

Konuyla İlgili:  Zaman kaybetmeden verimli e-posta kullanma
  1. Erzurumlu dedi

    güzel alışkanlık bende başlayacağım bu yıl notdefteri tutmaya hangi programda not tutuyorsunuz?

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.