Notdefteri.net
Not Defteri Eğitim, Bilim, Tarih, İslâm, Kültür-Sanat, Rehberlik ve Kişisel Gelişim konularında içerik yayınlayan bilgi blogudur.

Oysa Ben Yıllardır Bekliyordum

Beklemek nedir? Beklemenin acısı ve sabır

0 36

Beklemek nedir? Beklemek ne demek anlamı

Oysa Ben Yıllardır Bekliyordum

Ağır adımlarla deniz kenarında bankta oturan ve sessizce ağlayan kadının yanına yaklaşıp yaklaşmamak için düşündü taşında aldı verdi, sonunda yaklaşmaya ve yanında oturmaya karar verdi. Ne olacak ki, boştu oturdum derim diye düşünerek oturdu kadının yanına.

-İyi akşamlar dileyeceğim size ama bana iyi olan sizin için iyi olmadığı malum bir akşam.

Kadın sessizce hıçkırıklarını terk edip bir kenara bırakarak, yüzünü adama döndü ve gülümsedi.

-Ben dedi, ben evet ben yıllardır burada her gün oturuyorum ve bana bu soruyu soracak biri çıkar mı diye bekliyordum, şu an şaşkınım hayretler içindeyim!

Adam şaşırdı. Kadına döndü

-Bu bir kamera şakası mı?

Kadın gülümseyerek ve yüzündeki şaşkınlığın gülümseyen ışıltısı ile.

-Hayır, ne alakası var, ben kendimce bir hayal kurdum, gerçekleşir mi diye yıllarca bunu kurguladım ve gelip burada bu bankta her akşamüstü böylesine üzgün oturdum ve bekledim, bana bu sözleri söyleyecek olan sizi.

Adam şaşırdı, etrafına bakındı.

-Beni mi?

-Evet, sizi, başka birisini bekliyor olsaydım, şu an yanınızda oturuyor ve gülümsüyor olmazdım. Aşk tesadüfleri sever diyerek bekliyordum aşkı ve yanında getirecek olan sizi.

-Oysa ben! Si…zi üzgün görünce, derdinizi paylaşmak için…

-Paylaşmakta aşk değil midir?

-Haklısınız ben beklemekteki sabrınıza şaşırdım!

-Hayatta aşkta bir seveni beklemek değil midir? Ya mutluluğu ya mutsuzluğu beklediğimiz koskocaman bir ömre mutsuzluğu sığdıramadığımız gibi şimdi benimde mutluluğumu bu âleme sığdıramadığım lakin bir gülüşünüzle gelişinizle ilgi ve alakanızla ancak gönlünüze sığabildim.

-Bu sözleriniz bana hiçte yabancı değil, ben aşk denilen olguyu duyguyu, sadece filimler de ve masallarda olur sanırdım oysa siz filmleri de masalları da aşarak aşkı bekliyorsunuz ve gönlünüzü hiç tanımadığınız birisine vermek için bekliyorsunuz! Nasıl bir şey bu aşk?

Konuyla İlgili:  Akıllı telefonlar olmasaydı?

Aşk doğru insanı bekleyen getirendir hep bildim ve bekledim, Leyla’ya Mecnunu, Ferhat’a Şirini getiren ve sevdiren aşk değil midir? Tertemiz saf duygularla getiren ve buluşturan…

-Bu konuda haklısınız, inanın şimdi beklenen olmanın onuruyla beni ziyadesiyle mutlu ettiniz. Öyle ise sizinle uzun bir yolumuz ve atacak adımlarımız olacak…

Her ikisi de şaşkındı, birbirlerine bakarak gülümsüyorlardı, neye niyet neye kısmet dedikleri bu olsa diye düşünürken birbirlerine daha yakın sokularak, gülümsediler hayata yarınlara yürüyecekleri yolun aydınlığına.

Mehmet Aluç

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.