Notdefteri.net
Not Defteri Eğitim, Bilim, Tarih, İslâm, Kültür-Sanat, Rehberlik ve Kişisel Gelişim konularında içerik yayınlayan bilgi blogudur.

Para hilakârlarının para kazanma ağı3 dk okuma süresi

0 122

Para hilakârlarının para kazanma ağı

Para hilekarı dediklerimiz günümüz kapitalizm temelli para politikalarını oluşturan ve bu oluşturdukları sistemde kendilerinin belirledikleri grup içinde yardımlaşma ile dünya para politikasını şekillendiren, siyasetçileri kendilerine kukla yaparak da işlerinde pürüz kalmamasını sağlayan, kendileri ve paraları dışında hiçbir insanı düşünmeyen kişilerdir.
Bu kişilere örnek verecek olursak Rockefeller ve Rothschild ailelerini başta söyleyebiliriz ki bu aileler diğerlerinden para yönünden daha güçlüdür.

ROTHSCHİLD
ROCKEFELLER

Bu sizlere aşırı ve olma ihtimali çok düşük gibi gelebilir.Ama yaptıklarına elde edilen bilgilerin tamamen göreceli olduğunu savunmadığınız takdirde bakacak olursanız aynı sonuca varmamak çok güç bir durumdur.

Bu şahısların yaptığı hileler “Parayı ucuza bas-Tedavüle sür-Değerlendir-Topla” başlıkları altında aşamalı olarak incelenebilir.Parayı ucuza basma olayında para basıldığında sadece kağıt maliyeti vardır.Bu para bastıkça para değeri kağıt maliyetinden kat kat fazla olduğu için aradaki net fark sürekli büyür.Bu herkes için geçerli.FED karşılıksız para basarak sınırsız bir hak kazanıyor.Böylece bir ticaret açığı veya dolar değersizleşmesi olduğunda para basarak açığı giderebilir.Bu bastığı paralar enflasyona yani dünya ekonomisinde para değersizleşmesine yol açar.Enflasyonun üstesinden petrol ile gelinir.

Dünya enerji piyasasında petrolün önemini artırıp kendilerinde çok olmasını kullanarak dolar akıcılığını dünya çapında sağlayıp enflasyon sıkıntısı çekmiyorlar.Hatta Saddam son zamanlarında petrol ticaretini avroya çevirmişti sonra ise ne olduğu malum.Bu petrolün dolar ile ticaretinin önemini vurgular.Bu dolar akışı doların değerlenmesini sağlar.Kendi devletlerinde ise düşük faizli krediler vererek akıcılığı sağlarlar.Toplama kısmında ise borsa ,sanal paracılık ve faiz gibi yöntemlere başvururlar.Borsa da birbirlerinden haberdar olarak petrolün miktarını ayarlayarak dolar fiyatlarıyla oynuyorlar.Dolar fiyatı yükselmeden önce dolar alımı sonra yükseldikten sonra satış yaparak büyük paralar elde ediyorlar. Kaldıraç usulü ile çalışan sistemlerde (Hedge Fon) yani 1 koyup 10 alınacak sistemlerde de aynı şekilde para kazanıyorlar.

Konuyla İlgili:  Petrolü elimizden nasıl kaybettik?

Sanal paracılık ise örütbağ(internet) üzerinden olmayan para ile bir döngü kurarak para kazanma şekli.Bu olmayan para görünürde gerçek paradan çok daha fazladır ve bu para dönüşünde elde edilen faiz kazancı gerçekte elde edeceği kazançtan çok fazla olması kar getirir.

Bütün bunların içinde borçlandırma işlevi çok önemlidir.Eğer insanlar borçlanmazlarsa para mekanizması çalışmaz.Böylece faiz ile çalışan bankacılık yok olur.Ayrıca bazı sistemlerinde (DÜNYA BANKASI,IMF) borç kazancı dışında birtakım ödeme kolaylıkları sağlanarak bölge kontrolünde söz hakkı sağlıyorlar.Böylece sömürge de oluşmuş oluyor tabi.Sömürge ile insan köleleştirmesi ile hammadde çıkarımında maliyet en aza indirilmiş oluyor. Bu yapılanlar gibi nicesi var.Biz Türk milleti olarak bunların farkında olmamız gerekmektedir.

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.