Notdefteri.net
Not Defteri Eğitim, Bilim, Tarih, İslâm, Kültür-Sanat, Rehberlik ve Kişisel Gelişim konularında içerik yayınlayan bilgi blogudur.

Schuman Rezonansı

1 244

Schuman tarafından 1952’de keşfedilmiştir. Dünya’nın kalp atışı olarak da bilinir.Yeryüzü ile iyonosfer arasındaki elektromanyetik dalga frekanslarıdır. Meteorolojik hareketlerin üzerinde etkisi vardır.Sebebi Güneş sebebiyle iyonosfer elementlerinin artı yüklenmesi halinde yeryüzüne bir elektron akışı hali oluşturmaktadır.

Bu yıldırımlar aracılığıyla olur.Sonuçları ile ilgili ilginç görüşleri mevcuttur. 1980 yılına kadar ortalama 7.8 hertz değerindeki frekansı günümüzde 12 hertz üstündedir.Tahminlere göre son 4000 yılda manyetik alanın azalmasının sebebi budur.Sıfır noktası yani ortalama 13 hertze ulaşıldığında Dünya’nın manyetik alanı yok olacak ve Dünya tersine dönmeye başlayacak.Ayrıca zaman kısalması yaşanacak .Günler 24 saat değil de 16 ya da daha az bir zaman olarak algılanacak.Son zamanlarda bu manyetik alandaki azalış 10 katına çıkmış durumda.

İlginç bir başka yanı ise insan farkındalığı ile alakalı bir durum olduğu görüşüdür.Yani ortalama frekans değerinin insan beyin frekans değerleri olan beta (13-100 hertz),alfa ( 8-12,9 hertz), teta (4-7,9 hertz) , delta (0,1-3,9 hertz) frekans aralıklarından alfa ve teta ile rezonans halinde olması bir etkileşime yol açabilmesidir.Bu insanın ruh halinin ve Dünya kalp atımının birbirlerini etkileyebiliyor olması demektir.İnsan beynindeki bu frekans aralıkları (alfa ve teta) uyanma ,bilincin yerine gelmesi durumlarında salınır.Bu sebeple Schuman Rezonansı’nın değerinin yükselmesi insanların bilinç ve farkındalığının artmasına sebep olduğu ya da tam tersi olduğu görüşü ayrı bir ilginç durumdur.

Bunların İslam dinindeki güneşin batıdan doğması ya da zamanın kısalması hadiselerinin bir açıklaması kabul eden görüşler de mevcuttur.

Konuyla İlgili:  Güney Kore'nin Ekonomik Kalkınmasının Temel Dinamikleri
  1. mustafa dedi

    HAARP ile etkilemeye çalıştıkları şey bu sanırım.

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.