Notdefteri.net
Not Defteri Eğitim, Bilim, Tarih, İslâm, Kültür-Sanat, Rehberlik ve Kişisel Gelişim konularında içerik yayınlayan bilgi blogudur.

Türkiye Nasıl Bitiriliyor3 dk okuma süresi

0 104

Türkiye Nasıl Bitiriliyor

Batılı devletlerin Türkiye ile sorunu

Öncelikle Türkiye Batı’nın hedefi bir ülkedir. Çünkü Türk milleti (kültürel olarak) tarihinde başına gelen her türlü sorunu Türk efsanelerindeki TULPAR gibi son anda kanatlarını açıp yükselmiştir.Peki bu kanatlar neyi ifade ediyor?AKIL ve GÖNÜL ‘den başka bir şey değil.Türk milleti aklı ve gönlü doğrultusunda yükselmiştir.Batı gibi katliam ve sömürgeler ile değil.Batı bunların bizde olduğunu biliyor.Ne yapacak sanıyorsunuz?Bu kanatlara zarar vermeye çalışacak.Peki nasıl yapıyorlar?

Türk Milli Eğitim Sistemi

Aklı eğitimi yozlaştırarak bitirmeye çalışıyorlar.Atatürk dönemi eğitimini araştırırsanız uygulamaya verdiği önemin ne kadar büyük olduğunu anlarsınız. 1938’den sonra 1947 ‘de İnönü zamanında Türk eğitimi milli eğitim olmaktan çıkmıştır. Fullbright Anlaşması ile başkanı Amerikalı olan bir komisyon kurulmuştur ve bu komisyon hala günümüz eğitiminde söz sahibidir. Bu dönem Amerikalılaştırma Devri olarak geçer. 1950’lerden sonra da doğru düzgün yükselen dünyaca ünlü bilim adamı yok denecek kadar az. Oktay Sinanoğlu, Behram Kurşunoğlu, Cahit Arf, Halil İnalcık şu anki dönemde bulunamamaktadır. Doğrudan etkileri bulunan eğitim kurum kuruluşlarla da eğitime zarar veriyorlar.

Bazı akademisyenlerinin Bilderberg toplantılarına çağrılan evrenkentlerden (üniversite) Bilgi Üniversitesi para hilekarı olan George Soros ile bağlantısı bulunmaktadır.Bunun gibi pek çok sayılabilir. Gönlü ise kültür olmadan düşünülemez .Yani bizi kültürümüzden uzaklaştırmaya çalışıyorlar.Kültürde dil çok önemlidir.Dilimizi bu yüzden yabancı kelimelere istila ediyorlar.

1950’lerde birçok misyoner İngilizce öğretmek adı altında birçok eğitim kurumlarına sızmışlardır.Böylece günümüze kadar dünya dili İngilizce yalanıyla kandırmışlardır.Bunlar sömürgeye uğramış devletlerin özelliklerindendir.Tunus ve Cezayir de dünya dilinin Fransızca olduğunu savunur. Kültürde dinin de önemli bir yeri vardır. Misyonerlerin amaçları da sömürgeye gittiği yerleri Hristiyanlaştırmalarıdır. Örnek verelim.1900 senesi civarı Afrika 10 milyon Hristiyan olan nüfusu günümüzde 350 milyon civarıdı.Asya da aynı sebepten 300 milyon kişi bulunmakta.(Güney Asya özellikle sömürgeleşmiş bölgedir.) Kültürün toplum bilimindeki (sosyoloji) tanımı toplumun ortak yaşama şeklidir.

Konuyla İlgili:  Tarih haritaları kaynakları

Bu yüzden de toplum olmadan kültür düşünülemez.Yani toplum bilincimizi kırmaya çalışıyorlar.Bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar.Yok sağcı yok solcu ,yok faşist yok komünist diye bizi aynı vatanda yaşadığımızı unutturmaya çalışıyorlar. İşte bu yüzden Türk milleti tekrar meydana dönmesi gerekmektedir. Bunu da aklımızı yani bilimimizi sanatımızı ve gönlümüzü yani insanlık bilincimizi ilerleterek yapabiliriz.Artık bunlardan sonra çalışmalarımızı vatan için yapmamız gerekmektedir.

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.