Notdefteri.net
Not Defteri Eğitim, Bilim, Tarih, İslâm, Kültür-Sanat, Rehberlik ve Kişisel Gelişim konularında içerik yayınlayan bilgi blogudur.

Verimli olmanız için günlük, haftalık, aylık, yıllık çalışma programları1 dk okuma süresi

2 607

Verimli olmanız için günlük, haftalık, aylık, yıllık çalışma programları

Herkesin üç aşağı beş yukarı bir çalışma planı vardır. Her ders yılı başında veya sene başında kendimize çalışma planları hazırlar hedefler koyarız. Malesef bende dahil olmak üzere birçoğumuz başlarda programlarımıza uysakta zamanla hedeflerimizden koparız.

Bunun en önemli nedeni “telafi ederim” veya “bir seferlik birşey olmaz” düşüncesidir. Halbuki programda uymadığınız ilk kaytarma daha sonrakiler için bir bahane olacaktır.

Bu nedenle kendinize gerçekçi programlar hazırlayın. Günlük, haftalık, aylık çalışma planı hazırlarken yapamayacağınız şeyleri yazmayın. Üstesinden gelemeyeceğiniz planlar hazırlamayın. Hazırlarsanız bir süre sonra sıkılacak zaten programınıza uymayacaksınız. Hatta Barış Özsoy’un dediği gibi belirlediğiniz hedefi ikiye bölerek yarısını çalışma programınıza yazın. Böylece hedeflerinizi ertelememiş olursunuz.

Hedeflerinize ulaşmak, planlı yaşamak isteyenler için hazırladığımız günlük, haftalık, aylık ve yıllık çalışma planlarını sizlerle paylaşıyoruz. Sizinde planlarla ilgili eklemek istediğiniz varsa yorum kısmında belirtebilirsiniz.

 

Konuyla İlgili:  Başarılı ve mutlu olmanın 8 yolu
  1. Fatma Zehra Kurt dedi

    Düzensiz, programsız çalışmaktan bıkkınlık gelmişti tam aradığım listeler teşekkürler

  2. Ebru dedi

    planlar nerde?

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.