Notdefteri.net
Not Defteri Eğitim, Bilim, Tarih, İslâm, Kültür-Sanat, Rehberlik ve Kişisel Gelişim konularında içerik yayınlayan bilgi blogudur.

Yaşanmış, örnek bir AŞK hikayesi2 dk okuma süresi

Ben böyle aşka ender rastladım...

2 291

Anlatılanlar twitter’dan takip ettiğim Mehmet Berk Ergin’in bizzat şahit olduğu yaşanmış gerçek bir hayat hikayesi;

Bazılarınızın da gördüğü gibi. bugün İstanbul Eyüp’te İdris-i Bitlis (bilinen adıyla Pierre Loti) Tepesindeydim. Bazıları dünkü Fotoğraflardaki halimle tepeye çıktığımdan hemen tanıdı. Neyse.

En güzel ahde vefâ örneği

Onlarla ilgilendikten sonra mezarlıklara doğru geçtim. Fevzi Çakmak’ın mezarının hemen alt tarafından gelen dua sesi dikkatimi çekti. alta indim. Bir mezarda duygu dolu sözler yazıyordu. Her yer su dolu petlerle doluydu. tabletten ise ayetler okunuyordu. Başında da bir amca vardı. Yanına yaklaştım. Uzunca bir süre yanında oturdum. Dertleştik.

Amcanın adı Yaşar. Şu sevgi dolu mezar eşinin. Perihan teyzenin. Birbirlerini öyle bir severmiş ki…

Örnek bir aşk hikayesi

Vefat eden eşi Perihan teyze kansere yakalanmış. ömrü boyunca Yaşar amcaya hiç anlatmamış. Yaşar amcanın üzülmesini istememiş. Yıllar ardını kovalamış. günün birinde Perihan teyze ansızın göçüp gitmiş ve Yaşar amca öylece eşinin kanserden öldüğünü öğrenmiş. 0 gün. bugün. her gün Perihan teyzenin mezarının başındadır. Perihan teyzeye hiç kırıldın mı. dedim. Ona hiçbir şekilde kırılamam ki. dedi ve başladı sevgisini anlatmaya. Etraftaki mezarları göstererek: ‘Ben her gün buradayım. bak bu mezarlardakileri gömüp gittiler. Gidiş  o gidiş. Bir daha ne gelen oldu. Ne de giden. İşte bak. Bu mezarlar hep de böyle kaldı.’ dedi.

Fotoğrafını çekmek istedim. İstemedi. Israr etmedim. Eşinin mezarının Fotoğrafını çekip sosyal medyaya atmama onay verdi. Giderseniz görürsünüz. Mehmet Berk Ergin’in selamları da var sizi sosyal medyada paylaştı diyebilirsiniz.

Konuyla İlgili:  Akıllı telefonlar olmasaydı?

Uzun uzun dertleştik. Yaşar amca da şimdi çok hasta. Fırsat bulursam. sürekli geleceğim hayırlısıyla.

  1. Muhammed Yasin Peker dedi

    Dünya’dan Ukba’ya olan aşk…

  2. ali dedi

    leyla ile mecnun gibi bir aşk…

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.