Notdefteri.net
Not Defteri Eğitim, Bilim, Tarih, İslâm, Kültür-Sanat, Rehberlik ve Kişisel Gelişim konularında içerik yayınlayan bilgi blogudur.

Yurtiçinde ve yurtdışında faaliyet gösteren yardım kuruluşları

2 696

Yurt içinde ve yurt dışında faaliyet gösteren yardım kuruluşları

Türkiye’de Allah rızası için gayret eden irili ufaklı birçok vakıf, dernek ve yardım kuruluşu bulunmaktadır. Bu liste özellikle faaliyet alanları ve hizmet türleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Türkiye sınırları içinde ve yurtdışında olağan ve olağanüstü hallerde[savaş, deprem, sel, yangın ve sair nedenlerle yardıma muhtaç duruma düşenlere]; din, dil, ırk, cinsiyet ve kültür gibi hiçbir ayrım gözetmeksizin insanlığın eğitim, barınma, gıda ve sağlık gibi insani ihtiyaçlarını karşılamak, kültür ve sosyal gelişimine yardımcı olmak; kültürler ve topluluklar arası dostluk ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmek amacıyla çalışan derneklerden bazılarını listede topladık.

Diversity Derneği

Yurtiçinde vu yurtdışında faaliyet gösteren diversity derneği

afrika-su-kuyusu
Birçoğumuz hayatımızda hiç su yokluğu görmedik. Bu nedenle kıymetini bilmiyoruz belki de kim bilir… Diversity Derrneği Afrika’da temel ihtiyaç olan su kuyuları açıyor.

hakkımızda kısmında açıkladığı gibi “amaç edindiği yardım ve hizmetler herkesin yararına açık olup, belli bir yöre veya kitle ile sınırlı değildir. Bu nedenle amaç edinilen yardım ve hizmetler yönünden renk, dil, din, ırk, mezhep, siyasi veya felsefi görüş, sınıf, cinsiyet, bölge, ülke ve benzeri hiçbir ayrım yapmaksızın herkesin yardımına koşar. Anayasamızın öngördüğü esaslar çerçevesinde sosyal sorumluluk bilincini, yardımlaşma ve dayanışma şuurunu geliştirmek, toplumun sosyoekonomik düzeyini yükseltmek, tarihi ve kültürel değerlerimizin korunması ve tanıtılmasına katkıda bulunmak için çalışır.

ifa-dernegi
Uluslararası Kardeşlik Derneği – International Friendly Assation

 

İFA Derneği

IFA derneği de tıpkı Diversity derneği gibi insanlar arasında kardeşlik ve dostluk duygusunu yaymak. İnsanların yaşam haklarına direk olarak tesir edecek deprem, tsunami, sel, savaş gibi olağanüstü hallerde insanlığın temel ihtiyaçlarını temin edip onlara ulaştırmak. Olağanüstü hallerde en hızlı ve etkin bir şekilde bölgeye ulaşmak. Olağanüstü hallerin bitiminde dahi kalıcı projeler geliştirerek kalıcı çözümler üretmek.

Yardımlaşmada yardımseverler ile yardıma muhtaç olanlar arasında köprü vazifesi görmek. Fakirliğin giderilmesine ve sosyal adaletin sağlanmasına katkı sağlamak. Misyon edindiğimiz cahillikle mücadele etmek için kaliteli eğitim kurumları kurmak veya kurulmasına katkıda bulunmak için gayret eden bir dernektir.

Konuyla İlgili:  Başka bir hayat mümkün

İHH İnsani Yardım Vakfı

ihh-dernegi
İnsani Yardım Vakfı

İHH İnsani Yardım Vakfı; bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış; savaş, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış; evsiz, yurtsuz, tüm insanlara insani yardım ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmesini önlemek üzere çalışan bir dernektir.

 

  1. Yılmazduran dedi

    Benim yardıma ihtiyacım var 00966538341817

  2. Sibel dedi

    Cok zor durumdayiz,gerekli arastirmalarinizi yaptiktan sonra yardim elinizi uzatabilirseniz minnettar oluru.

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.